Skip to main content

LASIK Göz Cerrahisinin yakın görme kusurunu tedavi edemeyeceğini duymuş olabilirsiniz. Halk arasında çok yaygın olarak da, Presbiyopinin sadece gözün içine yerleştirilen “Akıllı Lens” veya MultiFokal mercek ile yapılan katarak ameliyatı ile düzeltilebildiği söylenir. Artık bu bilgilerin hiçbir geçerliliği yoktur. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde yenilikçi teknoloji ürünü Akıllı Lazer teknolojisi kullanarak gözün görüş alanı derinliğini artırma yöntemini başarılı bir şekilde uygulamaktadır.

Presbiyopi Akıllı Lazer Göz tedavisi, göz içi lens implantlarına (IOLs) göre büyük avantajları olduğu görülmektedir. İlk olarak, daha az cerrahi müdahale ile (ve dolayısıyla daha güvenli) bir prosedürdür. İkincisi, IOL’lerle görüş kalitesinden ödün verilmesini gerektirmez (burada multifokal IOL’ler görüş kalitesini etkileyebilir). Üçüncüsü, çok doğrudur ve göz yaşlandıkça ayarlanabilir.

Dahası, yaşlanan gözlerin yaklaşık %97’si için uygundur. Hatta Katarakt Ameliyatı olduysanız ve hala okuma gözlüğü ile yakını görüyorsanız, gözlüğü atmanın hızlı ve etkili yolu Akıllı Lazer teknolojisidir.

Presbiyopi Akıllı Lazer uygulaması, yenilikçi lazer teknolojileri ile ürettiği ve tasarladığı Excimer lazerlerine programlanmıştır. Bu nedenle dünyadaki klinikler artık bu seçeneği sunabilmektedir. Türkiye’de ve dünyada maalesef birçok Lazer Göz Cerrahisi kliniği yaşlanan gözleri düzeltmek için hala MultiFokal Mercek ve katarakt (akıllı lens) ameliyatına başvururken, Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde, hastaların büyük çoğunluğu için çok daha az cerrahi müdahale seçeneği olan Presbiyopik Akıllı Lazer uygulamasını sunulmaktadır. Tedavi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız…

 

Leave a Reply

Close Menu
X
tr Turkish sq Albanian ar Arabic az Azerbaijani bs Bosnian bg Bulgarian zh-TW Chinese (Traditional) hr Croatian cs Czech da Danish nl Dutch fi Finnish fr French de German el Greek iw Hebrew hi Hindi hu Hungarian it Italian ja Japanese en English ko Korean kk Kazakh ky Kyrgyz lv Latvian lt Lithuanian mk Macedonian no Norwegian fa Persian pl Polish pt Portuguese ro Romanian ru Russian sr Serbian sl Slovenian es Spanish sv Swedish th Thai uk Ukrainian uz Uzbek