Anasayfa » LASIK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

LASIK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

Bize Ulaşın
Contact Us

Lazer Göz Ameliyatı LASIK Sizin için En Konforlu Yöntemdir.

LASIK teriminin tıbbi olarak “Laser-Assisted-In-Situ-Keratomileus” demektir. Lazer göz ameliyatı LASIK yöntemi 2 aşamalı bir ameliyattır.

LASIK Lazer göz ameliyatı, LASIK, Lazer, Laser, Göz Ameliyatı, Göz Çizdirme, Göz Çizdirme Ameliyatı, Lazer ile göz çizdirme ameliyatları, Lazer Göz Ameliyatı Adımları, LASIK Lazer göz ameliyatı nasıl yapılır, LASIK Lazer göz ameliyatları hakkında, Uzak, Yakın, Astigmat, Hipermetrop, Mitop, Presbiyopi
LASIK Lazer Göz Ameliyatı birinci aşama

Lazer Göz Ameliyatına LASIK yöntemine başlarken doktorunuz gözünüzün etrafını steril ederek, yüzünüze seffaf bir ameliyat örtüsü yerleştirecektir. Sonrasında göz kapaklarınızı kapatmamanız için özel bir cerrahi alet ile kapaklar sabitlenir. Sırasıyla özel bir cihaz (Femtosecond lazer veya Microkeratome) kullanılarak korneanın üst tabakasında 100-120 micron kalınlığında flep (kapakçık) oluşturulur. Özellikle flep oluşturma esnasında gözünüz damla ile uyuşturulduğu için acı veya ağrı hissetmezsiniz, fakat dokunulduğunu hissedersiniz.

LASIK Lazer Göz Ameliyatı ikinci aşama

İkinci aşamada doktorunuz oluşturduğu flep’i özenle kaldırır ve sonrasında flep’in altındaki alana lazer atışına başlanır (2sn-30sn). Böylelikle korneanızın yeniden şekillendirilerek göz kusurlarınızın düzeltme işlemini tamamlanır.

Son olarak doktorunuz tarafından açılan flep’i özenle tekrar yerine yerleştirilir. Gözünüz serum ile yıkanır ve ameliyatınız tamamlanır. Bu süreç her bir göz için ortalama 5-10 dakika arası sürecektir. Neticede Laser göz ameliyatı LASIK yöntemi hasta için gayet konforlu bir yöntemidir.

Lazer göz ameliyatı LASIK ve iLASIK yöntemi Nedir?

LASIK ve iLASIK yöntemi birbiri ile aynıdır. Sadece farklı cihazlar kullanıldığı için iki farklı isimle anılmaktadır. Doktorunuz LASIK yönteminde Microkeratome cihazı ile kornea flepi olutururken, iLASIK yönteminde kornea flepi FemtoSecond Lazer cihazı ile oluşturmaktadır. Microkeratome veya FemtoSecond Lazer ile flep oluşturma arasında risk faktörü farkı yoktur. Bilakis Microkeratome ile oluşturulan kornea flep leri daha saydam ve kenarları daha düzgün oluşmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrasındaki 1. gün daha net görüş oluşmasına ve flep kenarlarının çok daha çabuk kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Her Doktor Microkeratome cihazı kullanamayabilir. Cerrahi kabiliyeti yüksek olan göz cerrahları Microkeratome ile ameliyat yapmayı daha çok tercih etmektedir. Her ikisininde komplikasyonları nerdeyse aynıdır. Hasta için iLASIK ile yapılan ameliyatlar LASIK yöntemine göre daha pahalıdır.

Lazer göz ameliyatı LASIK veya iLASIK yönteminde ilk 5 saat içerisinde hafif yanma, sulanma ve batma hissiyatı yaratacaktır. Eğer doktorunuz gerek duyarsa koruma amaçlı yumuşak bir kontak lens koyar. Sonrasında bu kontak lens 1. gün kontrolüne gittiğinizde alınır. Neticede ameliyattan sonraki ilk 5 saat sonrasında hastaların görmesi netleşmeye başlar ve normal ev hayatına geri dönülmesi mümkündür. Bu nedenle ertesi gün net bir görüşe sahip olarak normal yaşantılarına devam etmenizde bir engel yoktur.

Lazer göz ameliyatı LASIK yöntemi kimlere uygulanır.

Göz yapısı uygun, Miyop (Uzak),  Hipermetrop (Uzak), Presbiyopi (Yakın), Astigmat ve keratokonus problemi olan hastaların göz kusurlarının giderilmesine yönelik yapılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan göz tedavileri halk dilinde “Göz Çizdirme” olarak da anılmaktadır. Özellikle görme kusurları, hastaların günlük yaşamını zorlaştıran ve yaşam kalitelerini oldukça düşürebilen sağlık problemlerindendir. Ayrıca bu görme sıkıntıları bireylerin yaşam kalitelerini yukarıya taşımak için kontakt lens veya gözlük kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Sonuç olarak hastaların yaşam konforunu oldukça düşürmektedir. Bilhassa bu zorunluluklar bir çok kişinin günlük yaşamlarında rahatsızlık veren istenmeyen durumlar oluşturmaktadır.

Özellikle 18 ila 60 yaş arasında gözü uygun olan hastaların lazer göz ameliyatı LASIK yöntemleri ile göz kusurlarından kurtulması mümkündür. Yaşam kalitelerini maksimumda arttırmak isteyen hastalar için “Göz Çizdirme” ameliyatları dünyada en çok uygulanan tedavidir. LASIK Lazer göz ameliyatı 10-15 dakika süren hasta için oldukça kolay olan operasyon hakkında bilgi almak için bizimle 7/24 temasa geçebilirsiniz. Özellikle merkezlerimize gelerek herhangi bir ücret ödemeden detaylı göz tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz. Böylelikle lazer göz çizdirme ameliyatına uygun olup olmadığınızı uzmanlarımızdan hızlıca öğrenmeniz mümkündür.

Faydalı bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz: Göz Doktorlarımız Kimler?, Presbiyopi LASIK (YAKIN) Lazer Göz Ameliyatı, No Touch T-PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, Hassas Profilli Hasta Programı Hakkında, Lazer Göz Ameliyatı nedir?(Dış Kaynak)

Bize Ulaşın

LASIK Lazer göz ameliyatlarında en çok merak edilenler!

Kaç yaşında LASIK Lazer Göz Ameliyatı olabilirim?

LASIK Lazer Göz ameliyatı normal şartlarda 18 yaşına gelmiş ve göz yapısı uygun olan hastalara uygulanır.

Hangi Göz Kusurları LASIK Lazer Göz Ameliyatı ile düzeltilebilir?

Lazer göz ameliyatı LASIK yönteminde aşağıdaki göz kusurları düzeltilmesi mümkündür:
MİYOP

Neticede Miyop uzak göz kusuru olan hastaların kornea yapısı olması gerekenden daha dik ve kavislidir. Sonuçta ışığı retinanın hemen önünde odaklanmasına ve bulanık bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır.

HİPERMETROP

Özellikle Hipermetropta ise kornea olması gerekenden daha düzdür. Bu nedenle ışık retinanın hemen arkasına odaklanır. Orta mesafe aynı zamanda uzağı göremeyen hastalarda Hipermetropiye neden olmaktadır.

ASTİGMAT

Diğer yandan Astigmat, korneanın silindirik yapısındaki bozukluk nedeni ile bulanık ve çift görmenize neden olmaktadır.

PRESBİYOPİ

Presbiyopi kelimesi yaşlanan göz demektir. Herkesin yakın görme ve okuma kabiliyeti 40 veya 45 yaşından sonra yaşlandıkça kötüleşir. Bu yüzden yakını görebilmek için gözlüğüne ihtiyaç duyulur. Göz yapısı uygun hastalarda yakın görme kusurunuzu düzeltmek için Presbiyopi Akıllı Lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Özetle göz yapısı uygun olan hastalar Excimer Lazer uygulamaları ile Miyop, Hipermetropi, Astigmat ve Presbiyopi kusurlarınızın düzeltilmesi mümkündür.

Lazer tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için lütfen uzman ekibimizle iletişime geçiniz. Uzmanlarımız merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verecek ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecektir.

LASIK Lazer Göz Ameliyatı olduktan sonra ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

Lazer göz ameliyatı LASIK yöntemi

Ameliyat sonrasında araç kullanmamanız istenecektir. Bu yüzden yanınızda sizi eve götürecek bir yakınızı getirmenizi veya taksi ile eve dönmenizi gerekecektir. Ameliyattan gözleriniz açık ve görerek çıkarsınız. Ameliyattan hemen sonra bulanık görmeniz gayet doğaldır. Size koruyucu bir gözlük verilecektir. Mümkünse ilk gece gözünüze istem dışı dokunmamanız için verilen gözlük ile uyumanız istenir.

Lazer göz ameliyatı LASIK yöntemi ile tedavi olduktan sonra 5-6 Saat dinlenmeniz veya uyumanız istenir. Bu süreyi geçirdikten sonra evdeki normal hayatınıza geri dönmeniz mümkündir. Ertesi gün işe gidebilir, araba kullanabilir ve normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Ameliyattan sadece 2 Gün Sonra yüzünüzü yıkayabilir ve duş alabilirsiniz. Ameliyattan sonraki 1 veya 2 hafta boyunca gözünüze makyaj yapmanız istenmez. Ayrıca havuza girmeniz ve terletici bir spor aktivitesi yapmanız istenmez.

Kornea kalınlığımın ince olduğu söylendi, buna rağmen LASIK Lazer Göz Ameliyatı olabilirmiyim?

Kornea kalınlığı ince olan hastaların Lazer Göz Ameliyatı LASIK yöntemine uygun olmamaları durumunda, doktorunuzun tavsiyesine göre PRK, LASEK, veya TransEpiteliyal PRK (No-Touch) yöntemini tercih edilir. Buna doktorunuzun muayenesi sonrasında karar verilir.

Lazer Göz Ameliyatında LASIK mi yoksa No-Touch yönteminimi tercih etmeliyim?

Lazer göz ameliyatı LASIK yöntemi sizin için en doğru ve konforlu seçimdir.

Eğer gözleriniz uygunsa kesinlikle LASIK yöntemi sizin için doğru seçimdir. Diğer yandan No-Touch Lazer ameliyatı yöntemi tıbben gözü LASIK Lazer göz ameliyatına uygun olmayan hastalar için en son olarak tercih edilir. No-Touch yönteminde hasta 4 gün boyunca şiddetli acı batma ve yanma hissi ile geçirir. Neticede görme 1 hafta sonra yavaş yavaş düzelir ve iyi bir görüşün sağlanması 2 ay sürecektir. Hasta normal hayatına 1 hafta boyunca devam etmesi çok mümkün değildir. Bu yüzden LASIK e uygun bir hastanın konforu için doğru bir lazer ameliyat yöntemidir.

Diğer yandan Tıbben korneası LASIK tekniği için tıbbı sınırların altında olan, öncesinde Retina Dekolmanı ameliyatı olmuş ve Göz Tansiyonu olan hastalar veya özel durumu olan hastalarda zorunlu olarak (No-Touch) TransEpiteliyal-PRK veya diğer yöntemler tercih edilmelidir. Bu yüzden mutlaka tetkiklerinizi yaptırın ve doktorunuza danışın.

Keratoconus Hastaları Lazer Göz Ameliyatı olabilirmi?

Yöntemler

Keratokonus hastalarının Lazer Göz Ameliyatı olabilmesi için özellikle 35 yaşını geçmiş ve Keratokonus hastalığının durmuş olması gerekir. Göz yapısı uygun olan hastalarımıza Lazer Göz Ameliyatı yapılarak göz kusurlarının düzeltilmesi mümkündür. Lazer ameliyatından hemen sonrasında mutlaka Cross-Linking Ameliyatı yapılması gerekmektedir.

Ayrıca göz numarası yüksek, Keratoconus kastalığı durmuş, lazer göz ameliyatına uygun olmayan hastalarımıza göz içi Fakik ICL göz içi lens uygulaması diğer alternatif bir çözümdür.

Lazer Göz Ameliyatlarını Etkileyen Önemli Faktörler Nelerdir?

Excimer Lazer Göz Ameliyatları göz kusurları tedavilerinde kullanılan minimal invaziv ameliyattır. Diğer göz ameliyatlarında olduğu gibi risk yüzdesi düşükte olsa bazı komplikasyonlar görülmesi bir ihtimaldir. Bu riskleri minimize etmek ve Excimer Lazer teknolojilerini geliştirmek için bilim insanları, mühendisler ve doktorlar, yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Ayrıca hastaların da bu riskleri minimize etmek için üzerlerine düşeni yapmaları ve birtakım konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bu riskleri minimize etmek için dikkat edilmesi gereken konu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz.
 • Hasta Faktörü
 • Doktor Faktörü
 • Teknoloji Faktörü
 • Hastane Faktörü
Hasta Faktörü

Özellikle göz cerrahı için yanlış hasta seçimi en önemli risk faktörüdür. Yanlış hasta seçimi tüm göz ameliyatları için geçerlidir.

 • Hastanın yaşı.
 • Tıbbi durumunuz.
 • Korneanın kalınlığı.
 • Ayrıca korneanızın yapısı ve sağlığı.
 • Göz topografisi (yapısı) lazer ameliyatına ve tekniğine uygun olmalıdır.
Lazer göz ameliyatları kimler için uygun değildir*
 • Bazı hastalıklara sahip olan hastalar için lazer göz ameliyatları önerilmez ve gözlük veya lens kullanması tavsiye edilir.
 • Excimer Lazer göz ameliyatı olmak için aktif bir göz enfeksiyonunuz olmaması gerekir.
 • Excimer Lazer göz tedavileri gebeler ve emziren anneler için uygun değildir. Lazer göz ameliyatı için gebelik ve emzirme sürecinin bitmesi beklenmelidir.
 • Korneası limitler altında ince olan hastalara uygulanmaz.
 • Katarakt hastalarına Lazer Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygun değildir.
 • Herpes (göz uçuğu) geçirmemiş olanız gerekir.
 • Ağır Şeker hastalığı sendromlarını yaşayan ve şekeri kontrol altında olmayan hastalara lazer göz ameliyatı uygulanmaz.
 • Bazı romatizmal hastalıkları olanlar ve kuru göz sendromu olanlar lazer göz tedavisi için uygun aday değillerdir.
 • Göz kuruluğu olan hastaların lazer göz ameliyatı olmadan önce göz kuruluğu tedavisi olması gerekir.
 • Genetik kornea hastalıklarına sahip olanlar lazer göz ameliyatına uygun değildir.
 • Kalıcı Retina hastalıkları olduğu için göremeyen hastalara Lazer Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygun değildir.

Lazer göz ameliyatları göz tembelliğini ortadan kaldırmaz. Fakat tembel olan gözün gözlük veya kontak lens e kıyasla görme kabiliyetini iyi yönde arttırabildiği için günlük hayatında gözlük kullanamayan göz tembelliği olan hastalar için çözüm olmaktadır.

Ucuz excimer lazer göz ameliyatlarından neden kaçınınmak gerekir.

Ucuz bir lazer göz ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden, tıbbi bakım, steril koşullarından feragat etmektir. Dahada önemlisi risk almak demektir.

Lazer göz ameliyatı olmak isteyen bir hastanın en çok dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Özellikle yeni teknolojilere sahip olmadır. Ayrıca steril ortama sahip bir hastane seçimi çok önemlidir. Bilhassa Tecrübeli, konusuna hakim bir cerrah doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Doktor Faktörü

Ülkemizde göz hastalıkları uzmanı olan doktorlarımız dünya standartlarında eğitim almaktadır. Dünyada kullanılan gelişmiş teknolojilere sahip cihazları kullanmaktadırlar. Diğer yandan hastalar doktorunu seçerken, tecrübesine, eğitimine, akademik kariyerine, komplikasyon tecrübesine, iletişim kabiliyetine dikkat etmelidir. Doktorlar kadar tıbbi destek ekibi de çok önemlidir. İyi bir doktor mutlaka iyi bir tıbbi ekiple çalışmak ister. Lazer göz ameliyatı olmaya karar verdiyseniz, konusunda uzman hekimleri barındıran ve yeni teknolojilere yatırım yapmış hastaneleri tercih etmenizi öneririz.

Teknoloji Faktörü

Lazer göz ameliyatlarında yüksek teknolojiye sahip hastanelerde ameliyat olan hastalar için risk faktörü daha düşük demektir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli veya akademik olarak yüksek eğitime sahip olursa olsun, doktorlar elindeki teknolojinin müsade ettiği kabiliyette ameliyat yaparlar. Kuşkusuz her doktor yeni teknolojiyi kullanmak ister ve bu yeni teknolojiyi kullanmak oldukça pahalı bir yatırım gerektirir. Bu gelişmiş teknolojilere yatırım yapan hastaneler hastalarını düşünerek bu yatırımı yapmaktadır. Hasta sağlığı için yeni teknolojilere yatırım yapan hastanelerden ucuz lazer göz tedavileri sunması beklenmemelidir. Refraktif Excimer Lazer teknolojileri diğer tıp sektöründeki branşlara kıyasla çok daha yüksek yatırım gerektiren branşların başında yer almaktadır.

Hastane Faktörü

Özellikle lazer göz ameliyatları tıbbi kurallar gereği yarı steril ameliyathanelerde yapılmaktadır. Buna paralel olarak tam teşekküllü “multi disipline” hastanelerde bulunan enfeksiyon komiteleri sterilizasyon konusunda oldukça katı kurallar uygulamak zorundadır. Sonuçta bu kurallar tüm hastalara istisnasız uygulanır. Bu yüzden lazer göz ameliyatlarını tam teşekküllü bir hastanede olmak daha güvenli ve steril olduğundan hastalar tarafından tercih sebebidir. Ayrıca tam teşekküllü kurumsal hastaneler hastaları için bir güvence kaynağıdır. Bu nedenle Akıllı Lazer Göz Merkezleri “multi disipline” tam teşekküllü hastanelerde yer almaktadır.

LASIK Lazer Göz Ameliyatının riskleri ve geçici yan etkiler nelerdir?

Lazer göz ameliyatlarında çok nadirende olsa telafisi ve tedavisi mümkün bir takım komplikasyonlar vardır . Komplikasyonlar konusunda tecrübeli bir doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.

Risk adı altında nadiren yaşanan sorunları sıralayacak olursak:
 • Hastaların ilaçlarını gerektiği gibi kullanmamaları durumunda veya dikkatsizlikleri ile ortaya çıkabilecek göz enfeksiyonları.
 • Epitel yürümesi (epithelial ingrowth).
 • Ameliyat sonrası (1-2 gün) bilinçsiz temas ile flap kayması oluşması.

Bu komplikasyonlar erken tıbbi müdahale ile telafisi mümkündür.

Yeniden ameliyat olmam gerekir mi?

Özellikle yüksek numaraları hastalarda numara kalması ve tekrar ameliyat olma ihtimali düşünülmelidir. Bu yüzden Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde Hassas Profilli Hasta Programı uygulanmaktadır.

Lazer Ameliyatları ömür boyu garantilimi?

Özellikle hastalar arasında en çok dile getirilen ve yanlış bilinen çok önemli bir konuda, Lazer göz ameliyatı olduktan sonra numaraların artması konusudur. Lazer göz ameliyatlarında hastanın ameliyat günündeki güncel göz numaraları düzeltilir. Özetle Lazer Göz Ameliyatı bir düzeltme ameliyatıdır. Hiç bir doktor ileride gözünüzün bozulmayacağını garanti edemez, sadece tıbbi durumunuza göre yorum yapacaktır. Gözünüz vücudunuzun önemli bir organıdır ve sizinle birlikte diğer organlarınız gibi yaşlanır. Bu süreçte herhangi bir tıbbi sebepten dolayı gözleriniz tekrar bozulması mümkündür ve buna doktorunuz engel olamaz. Normal şartlarda sağlıklı bir bireyin gözünün lazer göz ameliyatı sonrasında bozulması beklenmez. Fakat gözümüzün bozulmasına sebep olan bazı sistematik hastalıklarınız var ise (Diyabet, hipertansiyon, kalp ve böbrek hastalıkları. gibi) sıkı kontrol altında olmanız ve düzenli göz kontrolüne gelmeniz önemlidir. Bu yüzden refraktif tüm göz tedavilerinde hastaya ömür boyu garanti verilemez. İleride gözünüz tekrar bozulması durumunda doktorunuz mümkün olan tedaviler ile gözlerinizi düzeltmeye çalışacaktır.

Lazer Göz Ameliyatından sonra beklenenler nelerdir?
 • Lazer Göz Ameliyatları sonrasında gece görüşlerinizde geçici olarak ışık parlamaları.
 • Gündüzleri güneşin çok parlak gelmesi.
 • Geçici bir süre yaşanan göz kuruluğu.

Bunların önüne geçmek için doktoruzun size verdiği tavsiyelere mutlaka uymanız gerekir.

Özellikle Presbiyopi yakın lazer göz ameliyatlarında doktorunuz hastanın yaşına göre tavsiyede bulunacaktır. Her hastanın yaşına göre tedavi memnuniyet süresi değişecektir. 50 Yaşın üzerindeki hastaların Presbiyopi yakın ilerlemesi daha az olacağından Presbiyopi Lazer Göz tedavisinden daha memnun kalması mümkündür. Bu konuda mutlaka doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Unutmayınız herkesin göz yapısı farklı olduğundan hiç bir hasta başka bir hastaya tam olarak benzemez.

Lazer Göz Ameliyatları kalıcı bir soruna sebep olurmu?

Lazer Göz Ameliyatları herhangi bir teknik, tıbbi ve/veya doktor hatası olmadıkça hastaların gözüne kalıcı zarar getirecek tedavi değildir. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde yapılan tüm ameliyatların görüntü ve cihaz kaydı eğitim ve kalite güvence amaçlı merkezimizde kayıt altına alınmakta ve arşivlenmektedir.

LASIK Lazer Göz Ameliyatı ücretlendirmesi nasıl yapılır?

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatlaması

Lazer Göz Ameliyatları genelde iki göz yapılsada bazı durumlarda tek göz olarak verilebilir. Bunun sebebi bazı hastaların sadece bir gözü bozuk olabileceğinde tek göz içinde fiyatlama verilmektedir.

Lazer Göz Ameliyatı ücretlendirmesi merkezlerimizde her şey dahil olarak verilmektedir.

Merkezlerimizde Lazer Göz Ameliyatı olan hastalarımıza ücretlendirmeye dahil olarak verilen hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Lazer Göz Ameliyatı uygunluk tetkikleri (ücretsiz).
 • Ameliyat Muayenesi.
 • 1. ay kullanacakları 2 adet göz damlası ilaç.
 • Lazer Göz Ameliyatı sonrasında koruma amaçlı verilen gözlük.

Tüm ücretlendirme detayları için buraya tıklayabilirsiniz….

Detaylı Bilgilendirme

Ameliyat günü hemşiremiz ya da uzman personelimiz tarafından karşılanırsınız. Ameliyat öncesinde, neler yaşayacağınız size detaylı olarak anlatılır. Ameliyatı yapacak doktorumuz bütün sorularınızı cevaplayacaktır.

Ameliyat Muayenesi

Ameliyat için gerekli olan test ve tetkikleriniz tamamlanır. Gözünüzün 3 boyutlu haritası çıkartılır. Yapılan test ve tetkikleriniz sonucunda tedavinizin planlaması doktorunuz tarafından yapılır. Son olarak doktorunuz ameliyat sonrası nasıl göreceğinizi size gösterir.

Ameliyat Hazırlığı

Ameliyata başlamadan hemen önce gözünüze uyuşturucu damla damlatılır. Gözünüzün çevresi steril edilir. Göz kapaklarınızı kapatmamanız için özel bir aparat ile sabitlenir.Ameliyat süresince acı hissedilmez ama dokunulduğunu hissedersiniz.

Flep Hazırlığı

Gözünüze lazer atılabilmesi için önce korneanızın üst kısmında flep hazırlığı yapılır. Sonrasında doktorunuz lazer atabilmek için flepi kaldırır ve lazere hazır hale getirir

Lazer Atışı

Doktorunuz tek bir düğmeye basarak robotik lazeri gözünüze yönlendirir. Bu aşamadan sonra robotik lazer gözünüzü bularak, gözünüze kilitlenir ve lazer atışı yapılacak mesafeye kadar gözünüze yaklaşır. Lazer atılacak mesafeye indikten sonra doktorunuz lazer atışına başlar ve lazer işlemi tamamlanır.Sonrasında robotik lazer gözünüzden ayrılarak yerine geri döner.

Ameliyatın Sonu

Lazer atış işlemi tamamlandıktan sonra doktorunuz gözünüzü yıkar. Açılan flepi aynı şekilde yerine yerleştirir. Doktorunuz gerek görürse, koruma amaçlı yumuşak kontak lens takabilir. Son olarak ilaçlar gözünüze damlatılır ve ameliyatınız tamamlanmış olur. Sonrasında masadan kalkabilirsiniz.

İlk 24 Saat

Ameliyattan sonraki ilk 5-6 saat içinde hafif şiddetli batma yada yanma hissi olabilir. Bu sürede uyumanız önerilir. 5-6 saat sonra görüşünüz düzelmeye başlar. Bu süre içinde kesinlikle gözünüze dokunmamanız ve size verilen göz damlalarınızı kullanmanız gerekir. Ameliyatın ertesi günü ameliyatı gerçekleştiren doktorunuz sizi muayene eder.

İlk 30 Gün

Doktorunuz veya uzmanlarımız ameliyattan sonra yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde anlatır. Gözlerinizi ovuşturmamanız ve göz damlalarınızı düzenli kullanmanız, ne zaman spor yapacağınız ne zaman duş alacağınız gibi tüm detaylar sizinle paylaşılır.

1. Ay Sonrası

Birinci ay sonunda mutlaka kontrol için gelmeniz gerekmektedir. Birinci ay muayenesi göz sağlığınız için çok önemlidir. Tüm test ve tetkikler tekrar yapılır. Gözlerinizin durumu değerlendirilir ve ameliyatın başarısı hakkında bilgi verilir. Altıncı aya kadar korneanızın iyileşme süreci devam eder. Ameliyatın varsa yan etkileri bu süre zarfında azalarak yok olacaktır. Tüm hastalarımızın her yıl mutlaka göz kontrollerini yaptırması önerilir.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA
Op. Dr. Alim Huseynov, Göz Doktoru, Our eye doctors, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız, eye surgeon, cornea expert, eye doctor
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Alim Huseynov

Eğitim Bilgileri:

İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Bakü de tamamladı. 2010 yılında Azerbaycan Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Göz hastalıkları ihtisasını önce Bakü Milli Oftalmoloji Merkezi Azerbaycan da tamamladı. Ayrıca 2014 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bursu almaya hak kazanarak, 2014-2018 yıllarında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim dalında Türkiyedeki uzmanlık denkliğini tamamladı ve 2018 yılına kadar üniversitede araştırma görevlisi ve göz hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca Dr. Huseynov Oküloplastik Cerrahi konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Son olarak 2019-2022 yılları arasında Özel LIV Hospital Ulus Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Özel LIV Hospital Ulus

Üyelikler, İştirak ettiği bilimsel araştırmalar:

 • Peroperatif gelişen koroid dekolmanı ve yönetimi.
 • Arka Polar Kataraktta Cerrahi Yaklaşım.
 • Iatrogenic retinal artery occlusion caused by cosmetic facial autologous fat filler injections.
 • Sigara Kullanımının Oküler Yüzey ve Kornea Sinirleri Üzerine Etkisi
 • Diskoid lupus eritematozus’lu hastada lupus koroidopatisi
 • Oküloplastik Cerrahi Yaklaşım
 • Endoftalmi ve erken parsplanavitrektomi ile tedavisi
 • Türk Oftalmoloji Derneği

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Cerrahisi
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Nörooftalmoloji
 • Retina Hastalıkları Tedavileri
 • Oküloplastik Cerrahi
 • Üveit Hastalıkları
 • Ektropiyon ve entropiyon cerrahisi – Göz kapağı şekil bozukluğu tedavileri
 • Enükleasyon ve Evisserasyon Protez Göz Cerrahisi

Yabancı dil:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Rusça
 • Azerice
Selçuk Tıp Fakültesi
Refraktif ve Oküloplastik Cerrahisi
12 Yıllık Tecrübe
>8.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli Lazer Göz Ameliyatından mutlaka kaçının…

Ucuz bir lazer göz ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir.

Lazer göz ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular, yeni teknolojilere sahip excimer lazer ve görüntüleme cihazları, Steril ortama sahip hastane, Tecrübeli konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır.

Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu yapılanların hiçbiri göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve yeni teknolojilerden ödün vermiyoruz.

Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunmaktayız. Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. Lazer Göz Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun hale getirmekteyiz.