Anasayfa » Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

Bize Ulaşın
Contact Us

Lazer Göz Ameliyatları

Uzak, Yakın ve Astigmat Göz Kusuru Tedavilerinde Lazer Göz Ameliyatları

Uzak, Yakın, Astigmat, Miyop, Hipermetrop, Keratokonus, Keratoconus, Lazer Göz Ameliyatı, LASIK, LASEK, PRK, T-PRK, No-Touch, Lazer Göz, Göz Hastanesi

Lazer Göz Ameliyatı,  Göz yapısı uygun, Miyop (Uzak),  Hipermetrop (Uzak), Presbiyopi (Yakın), Astigmat ve keratokonus problemi olan hastaların göz kusurlarının giderilmesine yönelik yapılmaktadır. Lazer Göz Ameliyatları halk dilinde Göz Çizdirme olarak da anılmaktadır.

Özellikle bu görme kusurları, hastaların günlük yaşamını zorlaştıran ve yaşam kalitelerini oldukça düşürebilen sağlık problemlerindendir. Ayrıca bu görme sıkıntıları bireylerin yaşam kalitelerini yukarıya taşımak için kontakt lens veya gözlük kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Sonuç olarak hastaların yaşam konforunu oldukça düşürmektedir. Bilhassa bu zorunluluklar bir çok kişinin günlük yaşamlarında rahatsızlık veren istenmeyen durumlar oluşturmaktadır.

Lazer Göz Ameliyatı nasıl bir yöntemdir?

Basitçe özetlemek gerekirse, göz kırma kusurları olan hastaların tedavilerinde kullanılan bir minimal invazif cerrahi bir yöntemdir. Özellikle herkesin gözü excimer lazer göz ameliyatına uygun olamama ihtimali vardır. Bu yüzden Lazer Göz Ameliyatı olabilmeniz için birçok testen geçmeniz gerekmektedir. Bu testler sonucunda doktorunuz gözlerinizi muayene ederek bu ameliyata tıbben uygun olup olmadığını tespit eder. Göz doktorları dışında bu ameliyata uygun olup olmadığınızı veya tıbbi gerçekliği olmayan bilgilere itibar etmeyiniz.

Özellikle 18 ila 60 yaş arasında gözü uygun olan hastaların Lazer Göz Ameliyatı yöntemleri ile göz kusurlarından kurtulması mümkündür. Yaşam kalitelerini maksimumda arttırmak isteyen hastalar için Göz Çizdirme ameliyatları dünyada en çok uygulanan tedavidir. Bu yaklaşık 10-15 dakika süren hasta için oldukça kolay olan operasyon hakkında bilgi almak için bizimle 7/24 temasa geçebilirsiniz. Özellikle merkezlerimize gelerek herhangi bir ücret ödemeden detaylı göz tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz. Böylelikle lazer göz çizdirme ameliyatına uygun olup olmadığınızı uzmanlarımızdan hızlıca öğrenebilirsiniz.

Hangi Lazer Göz Ameliyatı hasta için en konforlu yöntemdir?

Lazer göz ameliyatları içerisinde hasta için en konforlu yöntem LASIK yöntemidir. LASIK yöntemine uygun olan hastalar için Lazer göz ameliyatı sonrasındaki rehabilitasyon süresi en kısa sürede tamamlanmaktadır. Özellikle LASIK ameliyatları iki farklı teknoloji ile kullanılarak yapılır. 1. teknoloji microkeratome 2. teknolojide femtosecond laser dir. Her iki teknolojide aynı yöntemi uygulanmaktadır. Özellikle son yıllarda ML7 teknolojisi ile yapılan Q-LASIK Lazer göz ameliyatlarında hastanın hem ameliyat süresi hemde sonrasındaki iyileşme süresi oldukça kısalmıştır. Q-LASIK Lazer göz ameliyatlarının hasta adına avantajları aşağıdaki gibidir:

 1. Kısa ameliyat süresi 8-10 dakika,
 2. Ameliyatta ağrı veya acı hissedilmez,
 3. Ameliyat sonrası minimum yanma ve batma hissiyatı,
 4. Ameliyattan kısa süre sonra hızlı görüş kazanımı, (4-5 saat),
 5. Ameliyat sonrasında minimum göz kuruluk hissiyatı,
 6. Hızlı normal hayata dönüş, (aynı gün)
 7. Hasta için daha ekonomik çözüm,

olarak sıralanabilir. Bu yüzden eğer gözünüz LASIK Lazer göz ameliyatına uygunsa merkezimizde Q-LASIK Lazer göz ameliyatı genellikle uygulanmaktadır. Doktorlarımız muayeneniz sonrasında sizin için en konforlu ve uygun yöntemi belirleyecektir.

Faydalı bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz: Q-LASIK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında, Göz Doktorlarımız Kimler?, LASIK Göz Ameliyatları Hakkında, Presbiyopi LASIK (YAKIN) Lazer Göz Ameliyatı, No Touch T-PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, Hassas Profilli Hasta Programı Hakkında, Lazer Göz Ameliyatı nedir?(Dış Kaynak), No Touch Laser Göz Ameliyatı Riskleri

Bize Ulaşın

Lazer Göz Ameliyatları Hakkında Temel Bilgiler...

Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

Lazer Göz Ameliyatları teknolojinin gelişmesi ile gözleri uygun hastalara güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Excimer Lazer Göz Ameliyatı ilk defa 1987 yılıda göz kırma kusuru olan hastalara uygulanmıştır. Günümüzde lazer teknolojisinin gelişmesi ile çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Halk dilinde Lazer göz ameliyatı “Göz Çizdirme” olarakta bilinir fakat bu yanlış bilinen bir terimdir. Gerçekte “Göz Çizdirme” 1970 sonlarında uygulanan eski bir yöntemdir. Bu yöntem tıp literatüründe “Radial Keratotomy Ameliyatı” ismi ile tanımlanmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile “Göz Çizdirme” ameliyatı yerini Lazer teknolojisi ile yapılan Excimer Lazer Göz Ameliyatı‘na bırakmıştır. Ülkemizde Lazer göz ameliyatları 1992 yılından buyana yapılmaktadır.

Nasıl bir yöntemdir?

Basitçe özetlemek gerekirse, göz kırma kusurları olan hastaların tedavilerinde kullanılan bir minimal invazif cerrahi bir yöntemdir. Özellikle herkesin gözü excimer lazer göz ameliyatına uygun olamama ihtimali vardır. Bu yüzden lazer göz ameliyatı olabilmeniz için birçok testen geçmeniz gerekmektedir. Bu testler sonucunda doktorunuz gözlerinizi muayene ederek bu ameliyata tıbben uygun olup olmadığını tespit eder. Göz doktorları dışında bu ameliyata uygun olup olmadığınızı veya tıbbi gerçekliği olmayan bilgilere itibar etmeyiniz.

Gözleriniz Lazer Göz Ameliyatından sonra tekrar bozulur mu?

Neticede gözlerinizin bozulması, yaşlanmaya veya metabolizmaya/hastalıklar gibi bir çok sebebe bağlıdır. Bu yüzden lazer göz ameliyatları gözünüzün güncel kusurlarını düzeltir. Özetle Excimer Lazer göz ameliyatları bir düzeltme ameliyatıdır. Ve uygun olan hastalarda ileride gerektiğinde tekrarlanması mümkündür. Bu sebeple vücut ve göz sağlığınıza dikkat etmeli ve sağlığınızı ihmal etmemenizi öneririz.

Özellikle Lazer Göz Ameliyatı genelde 18 Yaş ve üzeri hastalarda uygulanmaktadır. Gelişim tamamlanmadığı için lazer göz ameliyatı sonrasında numara ilerlemesi devam edebileceğinden yapılmaz.

Lazer Göz Ameliyatı tarihçesi

Lazer Göz Ameliyatları teknolojinin gelişmesi ile gözleri uygun hastalara güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Excimer Lazer Göz Ameliyatı ilk defa 1987 yılıda göz kırma kusuru olan hastalara uygulanmıştır. Günümüzde lazer teknolojisinin gelişmesi ile çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Halk dilinde Lazer göz ameliyatı “Göz Çizdirme” olarakta bilinir fakat bu yanlış bilinen bir terimdir. Gerçekte “Göz Çizdirme” 1970 sonlarında uygulanan eski bir yöntemdir. Bu yöntem tıp literatüründe “Radial Keratotomy Ameliyatı” ismi ile tanımlanmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile “Göz Çizdirme” ameliyatı yerini Lazer teknolojisi ile yapılan Excimer Lazer Göz Ameliyatı‘na bırakmıştır. Ülkemizde Lazer göz ameliyatları 1992 yılından buyana yapılmaktadır.

Hangi Göz Kırma Kusurları Lazer Göz Ameliyatları ile düzeltilir?

Lazer Göz Ameliyatlarında
Miyop

Miyop uzak göz kusuru olan hastaların kornea yapısı olması gerekenden daha dik ve kavislidir. Sonuçta ışığı retinanın hemen önünde odaklanmasına ve bulanık bir görüntü oluşmasına neden olur.

Hipermetrop

Hipermetropta ise korneanız olması gerekenden daha düzdür. Bu nedenle ışık retinanın hemen arkasına odaklanır. Orta mesafe aynı zamanda uzağı göremeyen hastalarda Hipermetropiye neden olur.

Astigmat

Astigmat ise, korneanın silindirik yapısındaki bozukluk nedeni ile bulanık ve çift görmenize neden olur.

Presbiyopi

Presbiyopi kelimesi yaşlanan göz demektir. Herkesin yakın görme ve okuma kabiliyeti 40 veya 45 yaşından sonra yaşlandıkça kötüleşir. Bu yüzden yakını görebilmek için gözlüğüne ihtiyaç duyulur. Göz yapısı uygun hastalarda yakın görme kusurunuzu düzeltmek için Presbiyopi Akıllı Lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Özetle göz yapısı uygun olan hastalar Lazer Göz Ameliyatı uygulamaları ile Miyop, Hipermetropi, Astigmat ve Presbiyopi kusurlarınızın düzeltilmesi mümkündür.

Keratoconus Hastaları için Lazer Göz Ameliyatı uygulamaları nelerdir?

Lazer Göz Ameliyatı Yöntemleri

Keratokonus, korneanızın incelmesi ve yavaş yavaş dışa doğru bir koni şeklini almasıyla oluşur. Bu sıkıntılı hastalığınızı ilerlemesinin durdurmak için gerektiğinde Cross-Linking Ameliyatı yapılır. Özellikle 35 yaşını geçmiş ve Keratokonus hastalığı durmuş uygun olan hastalarımıza Cross-Linking tedavisi sonrasında Lazer Göz Ameliyatı yapılarak göz kusurlarının düzeltilmesi mümkündür. Ayrıca 21 ile 45 yaş arasındaki Keratoconus hastalarımıza göz içi Fakik ICL göz içi lens uygulaması diğer alternatif bir çözümdür.

Lazer Göz Ameliyatlarını Etkileyen Önemli Faktörler Nelerdir?

Excimer Lazer Göz Ameliyatı

Göz kusurları tedavilerinde kullanılan minimal invaziv ameliyattır. Diğer göz ameliyatlarında olduğu gibi risk yüzdesi düşükte olsa bazı komplikasyonlar görülmesi bir ihtimaldir. Bu riskleri minimize etmek ve Excimer Lazer teknolojilerini geliştirmek için bilim insanları, mühendisler ve doktorlar, yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Ayrıca hastaların da bu riskleri minimize etmek için üzerlerine düşeni yapmaları ve birtakım konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bu riskleri minimize etmek için dikkat edilmesi gereken konu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz.
 • Hasta Faktörü
 • Doktor Faktörü
 • Teknoloji Faktörü
 • Hastane Faktörü
Hasta Faktörü

Özellikle göz cerrahı için yanlış hasta seçimi en önemli risk faktörüdür. Yanlış hasta seçimi tüm göz ameliyatları için geçerlidir. Hastanın yaşı, tıbbi durumu, korneanın kalınlığı, göz topografisi (yapısı) lazer ameliyatına ve tekniğine uygun olmalıdır. Ayrıca korneanızın yapısı ve sağlığı lazer göz ameliyatlarında çok önemlidir.

Lazer göz Ameliyatı kimler için uygun değildir*
 • Bazı hastalıklara sahip olan hastalar için lazer göz ameliyatları önerilmez ve gözlük veya lens kullanması tavsiye edilir.
 • Lazer göz ameliyatı olmak için aktif bir göz enfeksiyonunuz olmaması gerekir.
 • Lazer Göz Ameliyatı gebeler ve emziren anneler için uygun değildir. Lazer göz ameliyatı için gebelik ve emzirme sürecinin bitmesi beklenmelidir.
 • Korneası limitler altında ince olan hastalara uygulanmaz.
 • Katarakt hastalarına Lazer Göz Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygun değildir.
 • Herpes (göz uçuğu) geçirmemiş olanız gerekir.
 • Ağır Şeker hastalığı sendromlarını yaşayan ve şekeri kontrol altında olmayan hastalara lazer göz ameliyatı uygulanmaz.
 • Bazı romatizmal hastalıkları olanlar ve kuru göz sendromu olanlar Lazer Göz Ameliyatı için uygun aday değillerdir.
 • Göz kuruluğu olan hastaların lazer göz ameliyatı olmadan önce göz kuruluğu tedavisi olması gerekir.
 • Genetik kornea hastalıklarına sahip olanlar lazer göz ameliyatına uygun değildir.
 • Kalıcı Retina hastalıkları olduğu için göremeyen hastalara Lazer Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygun değildir.

Lazer Göz Ameliyatları göz tembelliğini ortadan kaldırmaz. Fakat tembel olan gözün gözlük veya kontak lens e kıyasla görme kabiliyetini iyi yönde arttırabildiği için günlük hayatında gözlük kullanamayan göz tembelliği olan hastalar için çözüm olmaktadır.

Ucuz Lazer Göz Ameliyatılarından neden kaçınınmak gerekir.

Ucuz bir Lazer Göz Ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden, tıbbi bakım, steril koşullarından feragat etmektir. Dahada önemlisi risk almak demektir.

Lazer Göz Ameliyatı olmak isteyen bir hastanın en çok dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Özellikle yeni teknolojilere sahip Excimer Lazer ve görüntüleme cihazları, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Doktor Faktörü

Ülkemizde göz hastalıkları uzmanı olan doktorlarımız dünya standartlarında eğitim almaktadır. Dünyada kullanılan gelişmiş teknolojilere sahip cihazları kullanmaktadırlar. Diğer yandan hastalar doktorunu seçerken, tecrübesine, eğitimine, akademik kariyerine, komplikasyon tecrübesine, iletişim kabiliyetine dikkat etmelidir. Doktorlar kadar tıbbi destek ekibi de çok önemlidir. İyi bir doktor mutlaka iyi bir tıbbi ekiple çalışmak ister. Lazer Göz Ameliyatı olmaya karar verdiyseniz, konusunda uzman hekimleri barındıran ve yeni teknolojilere yatırım yapmış hastaneleri tercih etmenizi öneririz.

Teknoloji Faktörü

Lazer Göz Ameliyatlarında yüksek teknolojiye sahip hastanelerde ameliyat olan hastalar için risk faktörü daha düşük demektir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli veya akademik olarak yüksek eğitime sahip olursa olsun, doktorlar elindeki teknolojinin müsade ettiği kabiliyette ameliyat yaparlar. Kuşkusuz her doktor yeni teknolojiyi kullanmak ister ve bu yeni teknolojiyi kullanmak oldukça pahalı bir yatırım gerektirir. Bu gelişmiş teknolojilere yatırım yapan hastaneler hastalarını düşünerek bu yatırımı yapmaktadır. Hasta sağlığı için yeni teknolojilere yatırım yapan hastanelerden ucuz Lazer Göz Ameliyatı sunması beklenmemelidir. Refraktif Excimer Lazer teknolojileri diğer tıp sektöründeki branşlara kıyasla çok daha yüksek yatırım gerektiren branşların başında yer almaktadır.

Hastane Faktörü

Özellikle Lazer Göz Ameliyatları tıbbi kurallar gereği yarı steril ameliyathanelerde yapılmaktadır. Buna paralel olarak tam teşekküllü “multi disipline” hastanelerde bulunan enfeksiyon komiteleri sterilizasyon konusunda oldukça katı kurallar uygulamak zorundadır. Sonuçta bu kurallar tüm hastalara istisnasız uygulanır. Bu yüzden lazer göz ameliyatlarını tam teşekküllü bir hastanede olmak daha güvenli ve steril olduğundan hastalar tarafından tercih sebebidir. Ayrıca tam teşekküllü kurumsal hastaneler hastaları için bir güvence kaynağıdır. Bu nedenle Akıllı Lazer Göz Merkezleri “multi disipline” tam teşekküllü hastanelerde yer almaktadır.

Lazer Göz Ameliyatının riskleri ve geçici yan etkiler nelerdir?

Lazer Göz Ameliyatlarında çok nadirende olsa telafisi ve tedavisi mümkün bir takım komplikasyonlar vardır . Komplikasyonlar konusunda tecrübeli bir doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.

Risk adı altında nadiren yaşanan sorunları sıralayacak olursak:
 • Hastaların ilaçlarını gerektiği gibi kullanmamaları durumunda veya dikkatsizlikleri ile ortaya çıkabilecek göz enfeksiyonları.
 • Epitel yürümesi (epithelial ingrowth).
 • Ameliyat sonrası (1-2 gün) bilinçsiz temas ile flap kayması oluşması.
 • “Haze” bulanıklık oluşması.

Bu komplikasyonlar erken tıbbi müdahale ile telafisi mümkündür.

Yeniden ameliyat olmam gerekirmi?

Özellikle yüksek numaraları hastalarda numara kalması ve tekrar ameliyat olma ihtimali düşünülmelidir. Bu yüzden Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde Hassas Profilli Hasta Programı uygulanmaktadır.

Lazer Ameliyatı ömür boyu garantilimi?

Özellikle hastalar arasında en çok dile getirilen ve yanlış bilinen çok önemli bir konuda, Lazer Göz Ameliyatı olduktan sonra numaraların artması konusudur. Lazer Göz Ameliyatlarında hastanın ameliyat günündeki güncel göz numaraları düzeltilir. Özetle Lazer Göz Ameliyatı bir düzeltme ameliyatıdır. Hiç bir doktor ileride gözünüzün bozulmayacağını garanti edemez, sadece tıbbi durumunuza göre yorum yapacaktır. Gözünüz vücudunuzun önemli bir organıdır ve sizinle birlikte diğer organlarınız gibi yaşlanır. Bu süreçte herhangi bir tıbbi sebepten dolayı gözleriniz tekrar bozulması mümkündür ve buna doktorunuz engel olamaz. Normal şartlarda sağlıklı bir bireyin gözünün lazer göz ameliyatı sonrasında bozulması beklenmez. Fakat gözümüzün bozulmasına sebep olan bazı sistematik hastalıklarınız var ise (Diyabet, hipertansiyon, kalp ve böbrek hastalıkları. gibi) sıkı kontrol altında olmanız ve düzenli göz kontrolüne gelmeniz önemlidir. Bu yüzden refraktif tüm göz tedavilerinde hastaya ömür boyu garanti verilemez. İleride gözünüz tekrar bozulması durumunda doktorunuz mümkün olan tedaviler ile gözlerinizi düzeltmeye çalışacaktır.

Lazer Göz Ameliyatından sonra beklenenler nelerdir?
 • Lazer Göz Ameliyatları sonrasında gece görüşlerinizde geçici olarak ışık parlamaları.
 • Gündüzleri güneşin çok parlak gelmesi.
 • Geçici bir süre yaşanan göz kuruluğu.

Bunların önüne geçmek için doktoruzun size verdiği tavsiyelere mutlaka uymanız gerekir.

Özellikle Presbiyopi yakın Lazer Göz Ameliyatlarında doktorunuz hastanın yaşına göre tavsiyede bulunacaktır. Her hastanın yaşına göre tedavi memnuniyet süresi değişecektir. 50 Yaşın üzerindeki hastaların Presbiyopi yakın ilerlemesi daha az olacağından Presbiyopi Lazer Göz Ameliyatından daha memnun kalması mümkündür. Bu konuda mutlaka doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Unutmayınız herkesin göz yapısı farklı olduğundan hiç bir hasta başka bir hastaya tam olarak benzemez.

No-Touch yani T-PRK Lazer Göz Ameliyatı sonrası hangi önemli komplikasyonlar oluşabilir?

Bu teknikte gözün üzerindeki epitel tabakası uzun süreli uygulanan lazer ışınları yok edilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında hasta şiddetli acı ve ağrı içerisinde oldukça konforsuz 3-4 gün geçirir. Yaklaşık 1 haftada ancak görmenin sağlandığı ve gözün 1-2 aylık sürede toparlandığı bir yöntemdir. Bu yöntemde kornea lazer ışınları nedeni ile LASIK yönteminden çok daha fazla lazer ışınına ve ısıya maruz kalır. Termal ısınma nedeninden dolayı “Haze” riskini önlemek adına ameliyatta hastanın gözünüze bir takım ilaçlar ve prosedürler uygulanır. Fakat bu prosedürlerin uygulanması “Haze” riskini bertaraf etmek için %100 garantili değildir. Bilhassa yüksek numaralarda ameliyat sonrasında bir ihtimalde olsa “Haze” yani puslu görme riski görülmektedir. Hipermetrop hastalarında gözün durumuna bağlı olarak “Haze” riskinden dolayı T-PTK No-Touch yöntemi tercih edilmez zaruri durumlarda yapılır.

Bu risk nasıl minimize edilir?

Teknolojinin gelişmesi ile Excimer Lazer Göz Cihazları “Haze” riskini minimize etmek için “dinamik spot tekniği” geliştirilmiştir. Bu teknikte kornea üzerine minimize edilmiş termal etki sağlanmıştır. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde dinamik spot tekniği sahip 2022 model Excimer Lazer Cihazları kullanılmaktadır.

Lazer Göz Ameliyatı kalıcı bir soruna sebep olurmu?

Lazer Göz Ameliyatları herhangi bir teknik, tıbbi ve/veya doktor hatası olmadıkça hastaların gözüne kalıcı zarar getirecek tedavi değildir. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde yapılan tüm ameliyatların görüntü ve cihaz kaydı eğitim ve kalite güvence amaçlı merkezimizde kayıt altına alınmakta ve arşivlenmektedir.

Lazer Göz Ameliyatlarının Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatlaması

Lazer Göz Ameliyatları genelde iki göz yapılsada bazı durumlarda tek göz olarak verilebilir. Bunun sebebi bazı hastaların sadece bir gözü bozuk olabileceğinde tek göz içinde fiyatlama verilmektedir.

Lazer Göz Ameliyatı ücretlendirmesi merkezlerimizde her şey dahil olarak verilmektedir.

Merkezlerimizde Lazer Göz Ameliyatı olan hastalarımıza ücretlendirmeye dahil olarak verilen hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Lazer Göz Ameliyatı uygunluk tetkikleri (ücretsiz).
 • Ameliyat Muayenesi.
 • 1. ay kullanacakları 2 adet göz damlası ilaç.
 • Lazer Göz Ameliyatı sonrasında koruma amaçlı verilen gözlük.

Tüm ücretlendirme detayları için buraya tıklayabilirsiniz….

Gözlerim uygun mu?

Öncelikle Akıllı Lazer Göz Merkezlerimize başvuran tüm hastalarımızın Lazer Göz Ameliyatlarına uygunluk tetkikleri sonucunda detaylı bilgi verilmektedir. Lazer göz tetkiklerinizi yaptırmak ve uzmanımızdan bilgi almak için yaklaşık 30 dakika ayırmanız gerekmektedir. Lazer Göz Ameliyatına uygun olup olmadığınızı öğrenmek için merkezlerimize baş vurmanız ve randevu almanız yeterlidir.

TETKİK RANDEVUSU ALMAK İSTİYORUM

Detaylı Bilgilendirme

Ameliyat günü hemşiremiz ya da uzman personelimiz tarafından karşılanırsınız. Ameliyat öncesinde, neler yaşayacağınız size detaylı olarak anlatılır. Ameliyatı yapacak doktorumuz bütün sorularınızı cevaplanır.

Ameliyat Muayenesi

Ameliyat için gerekli olan test ve tetkikleriniz tamamlanır. Gözünüzün 3 boyutlu haritası çıkartılır. Yapılan test ve tetkikleriniz sonucunda tedavinizin planlaması doktorunuz tarafından yapılır. Son olarak doktorunuz ameliyat sonrası nasıl göreceğinizi size gösterir.

Ameliyat Hazırlığı

Ameliyata başlamadan hemen önce gözünüze uyuşturucu damla damlatılır. Gözünüzün çevresi steril edilir. Göz kapaklarınızı kapatmamanız için özel bir aparat ile sabitlenir. Ameliyat süresince acı hissedilmez ama dokunulduğunu hissedersiniz.

Flep Hazırlığı

Öncelikle gözünüze lazer atılabilmesi için korneanızın üst kısmında flep hazırlığı yapılır. Sonrasında doktorunuz lazer atabilmek için flepi kaldırır ve lazere hazır hale getirir

Lazer Atışı

Doktorunuz tek bir düğmeye basarak robotik lazeri gözünüze yönlendirir. Bu aşamadan sonra robotik lazer gözünüzü bularak, gözünüze kilitlenir ve lazer atışı yapılacak mesafeye kadar gözünüze yaklaşır. Lazer atılacak mesafeye indikten sonra doktorunuz lazer atışına başlar ve lazer işlemi tamamlanır. Sonrasında robotik lazer gözünüzden ayrılarak yerine geri döner.

Ameliyatın Sonu

Lazer atış işlemi tamamlandıktan sonra doktorunuz gözünüzü yıkar. Açılan flepi aynı şekilde yerine yerleştirir. Doktorunuz gerek görürse, koruma amaçlı yumuşak kontak lens takacaktır. Son olarak ilaçlar gözünüze damlatılır ve ameliyatınız tamamlanmış olur. Sonrasında masadan kalkabilirsiniz.

İlk 24 Saat

Ameliyattan sonraki ilk 5-6 saat içinde hafif veya orta şiddetli batma yada yanma hissi olabilir bu sürede uyumanız önerilir. 5-6 saat sonra görüşünüz düzelmeye başlar. Bu süre içinde kesinlikle gözünüze dokunmamanız ve size verilen göz damlalarınızı kullanmanız gerekir. Ameliyatın ertesi günü ameliyatı gerçekleştiren doktorunuz sizi muayene eder.

İlk 30 Gün

Doktorunuz veya uzmanlarımız ameliyattan sonra yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde anlatır. Gözlerinizi ovuşturmamanız ve göz damlalarınızı düzenli kullanmanız, ne zaman spor yapacağınız ne zaman duş alacağınız gibi tüm detaylar sizinle paylaşılır.

1. Ay Sonrası

Birinci ay sonunda mutlaka kontrol için merkezimize gelmeniz gerekmektedir. Birinci ay muayenesi göz sağlığınız için çok önemlidir. Tüm test ve tetkikler tekrar yapılır. Gözlerinizin durumu değerlendirilir ve ameliyatın başarısı hakkında bilgi verilir. Altıncı aya kadar korneanızın iyileşme süreci devam eder. Ameliyatın hissedilen yan etkileri bu süre zarfında yok olacaktır. Tüm hastalarımızın her yıl mutlaka göz kontrollerini yaptırması önerilir.

Excimer lazer teknolojisi 1200 hz. Excelsius Micron M7 model H, Excimer laser lazer technology, Akıllı lazer göz merkezi, Nişantaşı Göz Merkezi, Smart Lazer Eye Center, Nişantaşı hastanesi, Akademi Göz Merkezi

Refraktif Excimer Lazer Teknolojisinde Altın Standart

 

Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde, 4. Jenerasyon 2022 model yeni nesil Excelsius M7-H (1200 Hz) Robotik Excimer Lazer Teknolojisi kullanılmaktadır. Tüm hastanelerimizde LASIK, LASEK, PRK, TransEpitelyal-PRK (NO-TOUCH), Topo-Guided (Wavefront) lazer ameliyat tekniklerinin tamamı uygulanmaktadır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Özellikle her hastamızın ihtiyaçları, Lazer Göz Cerrahisi teknolojimizi kullanma şeklimizi belirler. Gerçekte iki göz tam olarak aynı değildir. Bu nedenle ilk görevimiz gözlerinizin en ince ayrıntılarını anladığımızdan emin olmaktır. Bu sürecin önemli bir parçası Dünya standartlarında yenilikçi teknolojilere sahip alt yapıyı kullanmayı gerektirir.

Bunun yanında, tecrübeye dayalı detaylı ve kapsamlı tarama süreci sonucunda bireysel göz tedavisi planları oluşturulması gerekir. Göz tedavilerinde bir göz cerrahının doğru teşhis koyması en onemli husustur. Doğru tedaviyiye karar verebilmesi için yenilikçi teknolojiye sahip test ve görüntüleme cihazlarını kullanması gerekir. Özetle Akıllı Lazer Göz Merkezinde yenilikçi teknolojilere sahip test ve görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA
Op. Dr. Alim Huseynov, Göz Doktoru, Our eye doctors, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız, eye surgeon, cornea expert, eye doctor
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Alim Huseynov

Eğitim Bilgileri:

İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Bakü de tamamladı. 2010 yılında Azerbaycan Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Göz hastalıkları ihtisasını önce Bakü Milli Oftalmoloji Merkezi Azerbaycan da tamamladı. Ayrıca 2014 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bursu almaya hak kazanarak, 2014-2018 yıllarında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim dalında Türkiyedeki uzmanlık denkliğini tamamladı ve 2018 yılına kadar üniversitede araştırma görevlisi ve göz hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca Dr. Huseynov Oküloplastik Cerrahi konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Son olarak 2019-2022 yılları arasında Özel LIV Hospital Ulus Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Özel LIV Hospital Ulus

Üyelikler, İştirak ettiği bilimsel araştırmalar:

 • Peroperatif gelişen koroid dekolmanı ve yönetimi.
 • Arka Polar Kataraktta Cerrahi Yaklaşım.
 • Iatrogenic retinal artery occlusion caused by cosmetic facial autologous fat filler injections.
 • Sigara Kullanımının Oküler Yüzey ve Kornea Sinirleri Üzerine Etkisi
 • Diskoid lupus eritematozus’lu hastada lupus koroidopatisi
 • Oküloplastik Cerrahi Yaklaşım
 • Endoftalmi ve erken parsplanavitrektomi ile tedavisi
 • Türk Oftalmoloji Derneği

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Cerrahisi
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Nörooftalmoloji
 • Retina Hastalıkları Tedavileri
 • Oküloplastik Cerrahi
 • Üveit Hastalıkları
 • Ektropiyon ve entropiyon cerrahisi – Göz kapağı şekil bozukluğu tedavileri
 • Enükleasyon ve Evisserasyon Protez Göz Cerrahisi

Yabancı dil:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Rusça
 • Azerice
Selçuk Tıp Fakültesi
Refraktif ve Oküloplastik Cerrahisi
12 Yıllık Tecrübe
>8.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli Lazer Göz Ameliyatlarından mutlaka kaçının!

Ucuz bir lazer göz ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir.

Lazer göz ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular, yeni teknolojilere sahip excimer lazer ve görüntüleme cihazları, Steril ortama sahip hastane, Tecrübeli konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır.

Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu yapılanların hiçbiri göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve yeni teknolojilerden ödün vermiyoruz.

Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunmaktayız. Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. Lazer Göz Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun hale getirmekteyiz.