Anasayfa » Fakik Göz İçi Lens Ameliyatı (ICL) Hakkında

Fakik Göz İçi Lens Ameliyatı (ICL) Hakkında

Bize Ulaşın
Contact Us

Fakik Göz İçi Lens ICL

(Implantable – Interocular Collamer Lens –  ICL Phakic Lens)

Fakik Göz İçi Lens Ameliyatı (ICL- Intraocular Lens implant)

Fakik Göz İçi Lens Ameliyatları Genellikle yüksek numaraya sahip olan ve Lazer Göz Ameliyatına uygun olmayan hastalara uygulanır. Özellikle yüksek miyopi, hipermetropi (uzak) ve astigmatizma göz kusurlarını düzelten bir prosedürüdür. Neticede (ICL) intraocular Lens kolamer implant dır. Bir başka değişle göz içi kalıcı lensidir. Fakik Göz İçi cerrahisi, gözünüzün doğal merceğinin çıkarılmadığı anlamına gelir. Göz İçi Lensler, kolamer olarak bilinen plastik ve kolajenden yapılmıştır. Özellikle işlevi geleneksel kontakt lenslerinkine benzer. Bilhassa Fakik Göz İçi Lens ler, ışığı retinanıza düzgün bir şekilde odaklar. Böylece kırılma hatalarını düzeltmek için mevcut göz içindeki merceğiniz ile birlikte çalışır.

Fakik Göz İçi Lens, Fakik Göz İçi Lens ameliyatı, Fakik Göz İçi mercek, Fakik Göz İçi mercek ameliyatı, Fakik Göz İçi Lens ameliyatları, Fakik, Göz İçi Lens, Lens, Yüksek numaralı hastalar için göz kusuru düzeltme ameliyatı, Yüksek miyop, Yüksek Astigmat, Yüksek hipermetrop, Phakic ICL Lens, intraocular lens implant

Fakik Göz İçi Lens Ameliyatı Kimlere Uygulanır

21-45 yaş aralığındaki yüksek numaralı gözlük veya kontakt lens kullan göz kusuru olan hastalar. Fakik cerrahisi için en iyi adaylar arasındadır. Ayrıca çeşitli olumsuzluklar nedeniyle korneanız lazer cerrahisi için uygun değil ise ICL için iyi bir aday olabilirsiniz. (Örneğin Kornea kalınlığınız uygun değil ise)

Fakik cerrahisi, Lazere uygun olmayan ilerlemesi durmuş Keratoconus Hastaları için oldukça etkili ve kalıcı bir yöntemdir.

İlerlemesi durmuş Keratoconus Hastalığına sahipseniz ve göz kusurlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bize başvurarak bilgi alabilirsiniz.

Genelde bu ameliyata uygun olan hastalar genç hastalardır. Özellikle Fakik cerrahisi için 21 ila 45 yaş aralığı uygundur. Bilhassa Fakik Göz İçi Lens ler 45 yaşından sonra başlayan Presbiyopi Yakın göz kusurunu düzeltmez. ICL Ameliyatı olan hastalar 45 yaşından sonra isterlerse herkes gibi yakın gözlüğü kullanarak yakını görebilirler. Ayrıca tedavi için önce çeşitli göz testlerini içeren tam bir göz muayenesi gereklidir.

ICL Göz içi Fakik lens Hangi Göz Kusurları için Uygulanır?

Fakik cerrahisi lazer göz tedavilerine kıyasla oldukça yüksek hipermetrop, miyopi ve astigmat kusurlarını güvenli ve etkili bir şekilde düzeltebilmesidir.

Özellikle Refraktif lazer cerrahisinde miyop, astigmat ve hipermetrop kusuru olan hastaların üst diyoptri sınırlamaları vardır. Ancak ICL ameliyatında bu üst sınırları oldukça yüksektir. Bu nedenle lazer göz tedavisi için eğer göz numaralarınız uygun değil ise Fakik cerrahisi sizin için iyi bir alternatif olabilir demektir.

Kornea Kalınlığı önemlimi?

Özellikle Fakik ameliyatında kornea kalınlığınızın Lazer Göz Ameliyatlarında olduğu gibi bir önemi yoktur.

Bilakis bu ameliyatlarından sonra iyileşme, LASIK lazer göz ameliyatlarında olduğu gibi hızlıdır.

Fakik ameliyatlarının diğer bir avantajı ise gözünüze yerleştirilen lensin ileride çıkarılabilir olmasıdır.

Bu nedenle çoğu insan lenslerinin çıkarılmasına ihtiyaç duymayacak olsa da, bu imkanın olması hastalar için rahatlatıcıdır.

Bu ameliyatı olmuş bir hastanın ultraviyole (UV) ışınlarından korumasıda söz konusudur.

ICL Göz içi Fakik lens Ameliyat Süreci Nedir?

ICL ameliyatı yaklaşık göz başına yaklaşık 20 ila 30 dakika sürer. Doktorunuz, gözünüze gerleştirilen yapay lensin yerine doğru oturduğundan emin olmak için ameliyattan sonra dinlenme odasında bekletir. Ve birkaç saat boyunca gözlerinizi yakından izler ve evinize gitmenize izin verir. Doktorunuz yaklaşık bir hafta boyunca antibiyotik göz damlası ve iki ila dört hafta boyunca topikal steroid göz damlası kullanmanızı isteyecektir.

Özellikle Fakik ameliyatları ayakta tedavi sınıfındadır ve ameliyattan sonra aynı gün hastanemizden ayrılabilirsiniz. Ertesi gün, kontrol için gelmeniz gerekmektedir. Ameliyattan bir ve altı ay sonra kontrollerinizi yaptırmanız gerekecektir.

Bilhassa ICL Ameliyatlarının için başarı oranları yüksektir.

ICL Ameliyatlarının daha yüksek derecelerde Miyop, Hipermetrop ve Astigmatı olan bireylerin tedavisinde daha etkili olduğunu göstermektedir.

Fakik Lensler, yüksek dereceye sahip göz kırma kusurlarını düzeltmek isteyen hastalar için uygun bir alternatif olarak kabul edilmektedir. Ancak eğer gözleriniz refraktif lazer göz ameliyatına uygunsa Fakik cerrahisi tercih edilmez. Çünkü Lazer Göz Ameliyatları hastalar için hem daha rahat hemde daha ekonomik bir çözümdür.

Faydalı bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz: Tecrübeli ve Uzman Göz Doktorlarımız Kimler?, LASIK Göz Ameliyatları Hakkında. Hassas Profilli Hasta Programı Hakkında. Keratokonus Cross-Linking Ameliyatları Hakkında. ICL Fakik Lensler nedir(FDA Dış Kaynak).

Bize Ulaşın

Fakik göz içi lens ameliyatı ile ilgili en çok merak edilenler!

ICL ameliyatının maliyeti nedir?

Fakik ameliyatlarının maliyeti, kullanılan Lenslerin maliyeti nedeni ile lazer ameliyatlarına göre yüksektir. Göz Merkezlerimize en iyi sonucun alındığı STAAR SURGICAL marka Fakik lensler kullanılmaktadır.

Fakik cerrahisinde göz başına maliyetlendirme yapılmaktadır. Lenslerin maliyeti, gerekli diyoptri düzeltmesi ve kullanılan lens tipi dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere bağlıdır.

ICL ameliyatları ne kadar sürer?

ICL cerrahisi prosedürü iki göze aynı anda uygulanır ve yaklaşık 45 dakika sürer.

Kaç yaşında ICL ameliyatı olabilirim?

Fakik Ameliyatları genelde 21 ila 45 yaş arasındaki hastalara yapılır. Bu cerrahiden 45 yaş üzeri Presbiyopi Yakın kusuru olan hastalar faydalanamaz. ICL Lensler lazer göz ameliyatı olmaya uygun olmayan yüksek numaralı Miyop, Astigmat ve Hipermetrop göz kırma kusurlarını ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

ICL ameliyatı ne kadar ağrılıdır?

ICL ameliyatından önce lokal anestezi ve hafif bir sakinleştirici uygulandığından işlem sırasında hiçbir ağrı, acı veya rahatsızlık hissetmezsiniz.

ICL ameliyatından sonra ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

Ameliyatından 1 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Doktorunuz size nelere dikkat etmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Kornea kalınlığı ince hastalar için uygunmudur?

Kornea Kalınlığı önemlimi?

Özellikle Fakik ameliyatında kornea kalınlığınızın Lazer Göz Ameliyatlarında olduğu gibi bir önemi yoktur.

Bilakis bu ameliyatlarından sonra iyileşme, LASIK lazer göz ameliyatlarında olduğu gibi hızlıdır.

Gözüme takılan ICL Lensleri ileride tekrar çıkarılabilirmi?

Fakik ameliyatlarının diğer bir avantajı ise gözünüze yerleştirilen lensin çıkarılabilir olması nedeniyle geri dönüşünün mümkün olmasıdır.

Bu nedenle çoğu insan lenslerinin çıkarılmasına ihtiyaç duymayacak olsa da, bu imkanın olması hastalar için rahatlatıcıdır.

Katarakt ameliyatı ile Fakik göz içi lenslerin arasındaki fark nedir?

Fakik göz içi lensleri, doğal lens çıkarılmadan göze yerleştirilir. Özellikle katarakt ameliyatı sırasında gözün bulanık doğal merceği çıkartılır ve gözünüze IOL mercek yerleştirilir. Bu yüzden Fakik cerrahisi ileKatarakt cerrahisi faklı uygulamalardır.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli ICL Ameliyatından mutlaka kaçının…

Ucuz bir ICL ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir, ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir. ICL ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular; son teknolojiye katarakt cerrahisi ve görüntüleme cihazlarına sahip, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.
Bu yapılanların hiçbiri Göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve son teknolojiden ödün vermiyoruz. Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunuyoruz.
Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. ICL Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun fiyatlı hale getiriyoruz.