Anasayfa » No Touch TransEpiteliyal PRK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

No Touch TransEpiteliyal PRK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında

Bize Ulaşın
Contact Us

No Touch TransEpiteliyal-PRK (T-PRK) Lazer Göz Ameliyatı

No Touch gerçek isimi ile TransEpiteliyal-PRK  ve tıbbi ismi ile “TransEpiteliyal-Photo Refratif Keratektomi” tekniğidir. Tıpta kısaca T-PRK olarakta kullanılmaktadır

TransEpiteliyal-PRK, No Touch Lazer göz ameliyatı, No Touch Lazer, No Touch Laser, No Touch Lazer göz ameliyatı, No-Touch Lazer, No-Touch Laser, Göz Ameliyatı, Göz Çizdirme, Göz Çizdirme Ameliyatı, NoTouch Lazer ile göz çizdirme ameliyatları, NoTouch Lazer Göz Ameliyatı Adımları, LASIK Lazer göz ameliyatı nasıl yapılır, NoTouch Lazer göz ameliyatları hakkında, Uzak, Yakın, Astigmat, Hipermetrop, Miyop, Presbiyopi

Bu yönteminde önce korneanın epitel tabakası, yoğun ve uzun süreli Laser ışınlar uygulanarak yok edilmektedir. Sonrasında kornea Excimer Lazer ile korneanız olması gerektiği gibi düzeltilmektedir.

No Touch T-PRK neden ve nasıl uygulanır?

No Touch yani T-PRK genelde korneası ince, göz tansiyonu potansiyeli olan veya renita dekolmanı problemi yaşamış hastalarda tercih sebebi olmaktadır. Bu teknikte 1. aşamasında önce korneanın en üsttünde yer alan epitel tabakası uzun süreli (yaklaşık 30 sn) uygulanan lazer ışınları ile yok edilmektedir. Böylelikle göz kırma kusurlarının düzeltileceği stroma tabakasına ulaşılmaktadır.

2. Aşamada ise göz kusurunuzun düzeltilebilmesi için stroma tabakasına lazer ışınları uygulanmaktadır. Böylelikle göz kusurlarınız düzeltilmiş olacaktır.

T-PRK yeni bir ameliyat türü değildir. Bu teknik Lazer göz ameliyatı 1987 yılından buyana uygulanan PRK yönteminin farklı bir türüdür. T-PRK Lazer Göz ameliyatı hasta için zor ama doktor için kolay bir yöntemdir. “No Touch” bir teknoloji değil cerrahi bir Lazer Göz Ameliyatı yöntemidir.

No Touch Laser Ameliyatının Tüm Detaylı Risklerini Öğrenmek için linke tıklayın…

Neden No-Touch deniyor?

Türkiyede son yıllarda “No Touch” ismi ile lazer göz ameliyatı tanıtımları yapılmaktadır. Özellikle belirtmek isterizki “No Touch” kelimesi tıp literatüründe kullanılmamaktadır. Bu kelime sadece Türkiyede T-PRK ameliyatı yerine kullanılan takma bir isimdir. “No Touch” İngilizce kelimesinin Türkçe karşılığı “dokunmadan” anlamına gelmektedir. Kelimenin anlamıda gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü göze dokunmadan lazer göz ameliyatı yapılabilmesi tıbben mümkün değildir. Doktorunuz ameliyat sırasında mutlaka cerrahi aletler ile gözünüze dokunmak zorundadır. Ameliyat esnasında doktorunuzun gözünüze dokunması tıbben olumsuz bir durum yaratmamaktadır. Bilakis lazer ameliyatı esnasında uygulanan prosedürlerin eksiksiz yapılmasını sağlamaktadır.

No Touch T-PRK tekniği ile Lazer Göz Ameliyatı sonrasında ne yaşanır?
 • Ameliyat sonrasında koruma amaçlı yumuşak bir kontak lens yerleştirilmektedir. Sonrasında bu kontak lens korneanın iyileşme durumuna göre 4 ila 5 gün sonra alınmaktadır.
 • Bu yöntemde lazer ışınları ile yok edilen epitel tabakasının tekrar oluşması için 3-4 gün beklenmelidir. Bu yüzden hastalar, ameliyattan sonraki 3-4 gün boyunca yüksek şiddette ağrı, sulanma ve batma hissedilmektedir.
 • No Touch T-PRK yönteminde görmede netleşme 1 haftayı bulmaktadır. Görme kabiliyetinin 2. veya 3. aydan sonra hedeflenen seviye gelmesi beklenmelidir. Bu teknik ile ameliyat olan hastalarımız ancak 1 hafta sonra normal yaşantılarına devam etmeleri mümkündür.
Excimer Lazer ile yapılan Lazer göz ameliyatları

Göz yapısı uygun olup, göz kırma kusurları ve keratokonus problemi olan hastaların tedavi edilmesine yönelik yapılmaktadır. Bu tedaviler halk dilinde Göz Çizdirme olarak da anılmaktadır. Özellikle bu görme kusurları, hastaların günlük yaşamını zorlaştıran ve yaşam kalitelerini oldukça düşürebilen sağlık problemlerindendir. Ayrıca bu görme kusurları bireylerin yaşam kalitelerini yukarıya taşımak için kontakt lens veya gözlük kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Sonuç olarak hastaların yaşam konforunu oldukça düşürmektedir. Bilhassa bu zorunluluklar bir çok kişinin günlük yaşamlarında rahatsızlık veren istenmeyen durumlar oluşturmaktadır.

Özellikle 18 ila 60 yaş arasında gözü uygun olan hastaların Lazer yöntemleri ile göz kusurlarından kurtulması mümkündür. Yaşam kalitelerini maksimumda arttırmak isteyen hastalar için Göz Çizdirme ameliyatları dünyada en çok uygulanan tedavidir. Bu yaklaşık 10-15 dakika süren operasyon hakkında bilgi almak için bizimle 7/24 temasa geçebilirsiniz. Özellikle merkezlerimize gelerek herhangi bir ücret ödemeden detaylı göz tetkiklerinizi yaptırabilirsiniz. Böylelikle lazer göz ameliyatına uygun olup olmadığınızı uzmanlarımızdan hızlıca öğrenmeniz mümkündür.

Faydalı Bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz: No Touch Laser Riskleri, Göz Doktorlarımız Kimler?, Genel Lazer Göz Ameliyataları hakkında, LASIK Göz Ameliyatları Hakkında, PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, Presbiyopi Yakın Lazer Göz Tedavileri Hakkında, Hassas Profilli Hasta Programı Hakkında, Lazer Göz Ameliyatı nedir?(Dış Kaynak) Q-LASIK Lazer Göz Ameliyatı Hakkında.

Bize Ulaşın

En çok merak edilenler!

Kaç yaşında No Touch Lazer Göz Ameliyatı olabilirim?

No Touch T-PRK Lazer Göz ameliyatları, 18 yaşına gelmiş ve göz yapısı uygun olan hastalara uygulanmaktadır.

Hangi Göz Kusurları No Touch Lazer Göz Ameliyatı ile düzeltilebilir?

No Touch T-PRK Ameliyatları hangi göz kırma kusurlarını düzeltir?
MİYOP

Neticede Miyop uzak göz kusuru olan hastaların kornea yapısı olması gerekenden daha dik ve kavislidir. Sonuçta ışığı retinanın hemen önünde odaklanmasına ve bulanık bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır.

HİPERMETROP*

Özellikle Hipermetropta ise kornea olması gerekenden daha düzdür. Bu nedenle ışık retinanın hemen arkasına odaklanır. Orta mesafe aynı zamanda uzağı göremeyen hastalarda Hipermetropiye neden olmaktadır.

No Touch T-PRK Lazer Ameliyatı tekniği özellikle hipermetrop* hastalarında “Haze” bulanık görme komplikasyonu riski oluşturabileceğinden zaruri kalınmadıkça tercih edilmemektedir.

ASTİGMAT

Diğer yandan Astigmat, korneanın silindirik yapısındaki bozukluk nedeni ile bulanık ve çift görmenize neden olmaktadır.

PRESBİYOPİ

Presbiyopi kelimesi yaşlanan göz demektir. Herkesin yakın görme ve okuma kabiliyeti 40 veya 45 yaşından sonra yaşlandıkça kötüleşir. Bu yüzden yakını görebilmek için gözlüğüne ihtiyaç duyulmaktadır. Göz yapısı uygun hastalarda yakın görme kusurunuzu düzeltmek için Presbiyopi Akıllı Lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Özetle göz yapısı uygun olan hastalar için  No Touch T-PRK Lazer uygulamaları ile Miyop, Hipermetropi* (göze bağlı), Astigmat ve Presbiyopi kusurlarınız düzeltilebilmektedir..

No Touch T-PRK Lazer tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için lütfen uzman ekibimizle iletişime geçiniz. Akabinde Hasta koordinatörlerimiz merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verecek ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecektir.

No Touch Lazer Göz ameliyatınımı yoksa LASIK Lazer Göz ameliyatınımı tercih etmeliyim?

LASIK YÖNTEMİ KONFORUNUZ İÇİN DOĞRU SEÇİMDİR.

LASIK yöntemi eğer gözleriniz uygunsa kesinlikle sizin için doğru olacaktır. Diğer yandan gözü LASIK ameliyatına tıbben uygun olmayan hastalar için doktorunuzun tavsiyesi ile No-Touch T-PRK yöntemi söz konusu olmaktadır.

Eğer gözünüz LASIK göz ameliyatına tıbben uygun değil ise doktorunuzun tavsiyesine göre No Touch T-PRK lazer göz ameliyatı sizin için bir alternatif olabilmektedir.

Mutlaka tetkiklerinizi yaptırın ve doktorunuza danışmalısınız.

No Touch Lazer Göz Ameliyatı olduktan sonra ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

 No Touch T-PRK yönteminde hastalar 1 hafta boyunca işe gidemez ve araba kullanamazlar. 1 hafta kadar normal hayata dönülememektedir. Ameliyattan sonraki 3 hafta boyunca gözünüze makyaj yapmanız istenmez. Havuza girmeniz ve terletici bir spor aktivitesi yapmanız istenmez.

No Touch Lazer Göz Ameliyatının Riskleri nedir?

Lazer göz ameliyatlarında çok nadirende olsa telafisi ve tedavisi mümkün bir takım komplikasyonlar oluşabilmektedir . Komplikasyonlar konusunda tecrübeli bir doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.

Risk adı altında nadiren yaşanan sorunları sıralayacak olursak:
 • Hastaların ilaçlarını gerektiği gibi kullanmamaları durumunda veya dikkatsizlikleri ile ortaya çıkabilecek göz enfeksiyonları.
 • Epitel yürümesi (epithelial ingrowth).
 • Ameliyat sonrası (1-2 gün) bilinçsiz temas ile flap kayması oluşması.
 • No Touch T-PRK Ameliyatlarında “Haze” bulanıklık komplikasyonu meydana gelebilmektedir. Bu risk sadece No Touch T-PRK Ameliyatları için geçerlidir. LASIK, Yönteminde “Haze” kornea bulanıklılığı riski yoktur.

Bu komplikasyonlar erken tıbbi müdahale ile telafisi mümkündür.

Yeniden ameliyat olmam gerekirmi?

Özellikle yüksek numaraları hastalarda numara kalması ve tekrar ameliyat olma ihtimali düşünülmelidir. Bu yüzden Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde Hassas Profilli Hasta Programı uygulanmaktadır.

Lazer Ameliyatları ömür boyu garantilimi?

Özellikle hastalar arasında en çok dile getirilen ve yanlış bilinen çok önemli bir konuda, Lazer göz ameliyatı olduktan sonra numaraların artması konusudur. Lazer göz ameliyatlarında hastanın ameliyat günündeki güncel göz numaraları düzeltilir. Özetle Lazer Göz Ameliyatı bir düzeltme ameliyatıdır. Hiç bir doktor ileride gözünüzün bozulmayacağını garanti edemez. Sadece tıbbi durumunuza göre yorum yapabilmektedir. Gözünüz vücudunuzun önemli bir organıdır ve sizinle birlikte diğer organlarınız gibi yaşlanmaktadır. Bu süreçte herhangi bir tıbbi sebepten dolayı gözlerinizin tekrar bozulması söz konusu olabilir. Buna doktorunuz engel olamaz. Normal şartlarda sağlıklı bir bireyin gözünün lazer göz ameliyatı sonrasında bozulması beklenmez. Fakat gözümüzün bozulmasına sebep olan bazı sistematik hastalıklarınız var ise (Diyabet, hipertansiyon, kalp ve böbrek hastalıkları. gibi) sıkı kontrol altında olmanız ve düzenli göz kontrolüne gelmeniz önemlidir. Bu yüzden refraktif tüm göz tedavilerinde hastaya ömür boyu garanti verilemez. İleride gözünüz tekrar bozulması durumunda doktorunuz mümkün olan tedaviler ile gözlerinizi düzeltmeye çalışacaktır.

Lazer Göz Ameliyatından sonra beklenenler nelerdir?
 • Lazer Göz Ameliyatları sonrasında gece görüşlerinizde geçici olarak ışık parlamaları.
 • Gündüzleri güneşin çok parlak gelmesi.
 • Geçici bir süre yaşanan göz kuruluğu.

Bunların önüne geçmek için doktoruzun size verdiği tavsiyelere mutlaka uymanız gerekmektedir.

No Touch T-PRK Ameliyatı sonrası hangi önemli komplikasyonlar oluşabilir?

Bu teknikte gözün üzerindeki epitel tabakası uzun süreli uygulanan lazer ışınları yok edilmektedir. Bu nedenle ameliyat sonrasında hastalar şiddetli acı ve ağrı içerisinde oldukça konforsuz 3-4 gün geçirmektedir. Yaklaşık 1 haftada ancak görmenin sağlandığı ve gözün 1-2 aylık sürede toparlandığı bir yöntemdir. Bu yöntemde kornea lazer ışınları nedeni ile LASIK yönteminden çok daha fazla lazer ışınına ve ısıya maruz kalmaktadır. Termal ısınma nedeninden dolayı “Haze” riskini önlemek adına ameliyatta hastanın gözünüze bir takım ilaçlar ve prosedürler uygulanmaktadır. Fakat bu prosedürlerin uygulanması “Haze” riskini bertaraf etmek için %100 garantili değildir. Bilhassa yüksek numaralarda ameliyat sonrasında bir ihtimalde olsa “Haze” yani puslu görme riski görülmektedir. Hipermetrop hastalarında gözün durumuna bağlı olarak “Haze” riskinden dolayı T-PTK No Touch yöntemi tercih edilmez veya zaruri durumlarda yapılmaktadır.

Bu risk nasıl minimize edilir?

Teknolojinin gelişmesi ile Excimer Lazer Göz Cihazları “Haze” riskini minimize etmek için “dinamik spot tekniği” geliştirilmiştir. Bu teknikte kornea üzerine minimize edilmiş termal etki sağlanmıştır. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde dinamik spot tekniği sahip 2022 model Excimer Lazer Cihazları kullanılmaktadır.

No Touch T-PRK Lazer Göz Ameliyatları kalıcı bir soruna sebep olurmu?

Lazer Göz Ameliyatları herhangi bir teknik, tıbbi ve/veya doktor hatası olmadıkça hastaların gözüne kalıcı zarar getirecek tedavi değildir. Akıllı Lazer Göz Merkezlerinde yapılan tüm ameliyatların görüntü ve cihaz kaydı eğitim ve kalite güvence amaçlı merkezimizde kayıt altına alınmakta ve arşivlenmektedir.

Lazer Göz Ameliyatları Hakkında Bilimesi Gerekenler

LAZER GÖZ AMELİYATLARI HAKKINDA

Lazer göz ameliyatları teknolojinin gelişmesi ile gözleri uygun hastalara güvenli bir şekilde uygulanır. Excimer Lazer göz ameliyatları ilk defa 1987 yılıda göz kırma kusuru olan hastalara uygulanmıştır. Günümüzde lazer teknolojisinin gelişmesi ile çok daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Halk dilinde Lazer göz ameliyatı “Göz Çizdirme” olarakta bilinir fakat bu yanlış bilinen bir terimdir. Gerçekte “Göz Çizdirme” 1970 sonlarında uygulanan eski bir yöntemdir. Bu yöntem tıp literatüründe “Radial Keratotomy Ameliyatı” ismi ile tanımlanmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile “Göz Çizdirme” ameliyatı yerini Lazer teknolojisi ile yapılan “Excimer Lazer Göz Ameliyatlarına” bırakmıştır. Ülkemizde Lazer göz ameliyatları 1992 yılından buyana yapılmaktadır.

NASIL BİR YÖNTEMDİR?

Basitçe özetlemek gerekirse, göz kırma kusurları olan hastaların tedavilerinde kullanılan bir minimal invazif cerrahi bir yöntemdir. Özellikle herkesin gözü excimer lazer göz ameliyatına uygun olamama ihtimali vardır. Bu yüzden lazer göz ameliyatı olabilmeniz için birçok testen geçmeniz gerekmektedir. Bu testler sonucunda doktorunuz gözlerinizi muayene ederek bu ameliyata tıbben uygun olup olmadığını tespit etmektedir. Göz doktorları dışında bu ameliyata uygun olup olmadığınızı veya tıbbi gerçekliği olmayan bilgilere itibar etmeyiniz.

LAZER GÖZ AMELİYATINDAN SONRA GÖZLERİNİZ TEKRAR BOZULURMU?

Neticede gözlerinizin bozulması, yaşlanmaya veya metabolizmaya/hastalıklar gibi bir çok sebebe bağlı olabilir. Bu yüzden lazer göz ameliyatları gözünüzün güncel kusurlarını düzeltmektedir. Özetle Excimer Lazer göz ameliyatları bir düzeltme ameliyatıdır. Ve uygun olan hastalarda ileride gerektiğinde tekrarlanması mümkündür. Bu sebeple vücut ve göz sağlığınıza dikkat etmeli ve sağlığınızı ihmal etmemenizi öneririz.

Özellikle Excimer Lazer göz ameliyatları genelde 18 Yaş ve üzeri hastalarda uygulanmaktadır. Gelişim tamamlanmadığı için lazer göz ameliyatı sonrasında numara ilerlemesi devam edebileceğinden yapılmamaktadır.

Lazer Göz Ameliyatlarını Etkileyen Önemli Risk Faktörleri Nelerdir?

Excimer Lazer Göz Ameliyatları göz kusurları tedavilerinde kullanılan minimal invaziv ameliyattır. Diğer göz ameliyatlarında olduğu gibi risk yüzdesi düşükte olsa bazı komplikasyonlar görülmesi mümkündür. Bu riskleri minimize etmek ve Excimer Lazer teknolojilerini geliştirmek için bilim insanları, mühendisler ve doktorlar, yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Ayrıca hastaların da bu riskleri minimize etmek için üzerlerine düşeni yapmaları ve birtakım konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

BU RİSKLERİ MİNİMİZE ETMEK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONU BAŞLIKLARI ŞU ŞEKİLDE SIRALAYABİLİRİZ.
 • HASTA FAKTÖRÜ
 • DOKTOR FAKTÖRÜ
 • TEKNOLOJİ FAKTÖRÜ
 • HASTANE FAKTÖRÜ
HASTA FAKTÖRÜ

Özellikle göz cerrahı için yanlış hasta seçimi en önemli risk faktörüdür. Yanlış hasta seçimi tüm göz ameliyatları için geçerlidir. Hastanın yaşı, tıbbi durumu, korneanın kalınlığı, göz topografisi (yapısı) lazer ameliyatına ve tekniğine uygun olmalıdır. Ayrıca korneanızın yapısı ve sağlığı lazer göz ameliyatlarında çok önemlidir.

LAZER GÖZ AMELİYATLARI KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR*
 • Bazı hastalıklara sahip olan hastalar için lazer göz ameliyatları önerilmez ve gözlük veya lens kullanması tavsiye edilmektedir.
 • Excimer Lazer göz ameliyatı olmak için aktif bir göz enfeksiyonunuz olmaması gerekmektedir.
 • Excimer Lazer göz tedavileri gebeler ve emziren anneler için uygun değildir. Lazer göz ameliyatı için gebelik ve emzirme sürecinin bitmesi beklenmelidir.
 • Korneası limitler altında ince olan hastalara uygulanmamaktadır.
 • Katarakt hastalarına Lazer Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygulanmamaktadır.
 • Herpes (göz uçuğu) geçirmemiş olanız gerekmektedir.
 • Ağır Şeker hastalığı sendromlarını yaşayan ve şekeri kontrol altında olmayan hastalara lazer göz ameliyatı uygulanmamaktadır.
 • Bazı romatizmal hastalıkları olanlar ve kuru göz sendromu olanlar lazer göz tedavisi için uygun aday değildir.
 • Göz kuruluğu olan hastaların lazer göz ameliyatı olmadan önce göz kuruluğu tedavisi olması gerekmektedir.
 • Genetik kornea hastalıklarına sahip olanlar lazer göz ameliyatına uygun değildir.
 • Kalıcı Retina hastalıkları olduğu için göremeyen hastalara Lazer Ameliyatı bir fayda sağlamayacağı için uygun değildir.

Lazer göz ameliyatları göz tembelliğini ortadan kaldırmaz. Fakat tembel olan gözün gözlük veya kontak lens e kıyasla görme kabiliyetini iyi yönde arttırabildiği için günlük hayatında gözlük kullanamayan göz tembelliği olan hastalar için çözüm olmaktadır.

UCUZ EXCİMER LAZER GÖZ AMELİYATLARINDAN NEDEN KAÇININMAK GEREKİR.

Ucuz bir lazer göz ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden, tıbbi bakım, steril koşullarından feragat etmektir. Dahada önemlisi risk almak demektir.

LAZER GÖZ AMELİYATI OLMAK İSTEYEN BİR HASTANIN EN ÇOK DİKKAT ETMESİ GEREKEN KONULAR NELERDİR?

Özellikle yeni teknolojilere sahip Excimer Lazer ve görüntüleme cihazları, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

DOKTOR FAKTÖRÜ

Ülkemizde göz hastalıkları uzmanı olan doktorlarımız dünya standartlarında eğitim almaktadır. Dünyada kullanılan gelişmiş teknolojilere sahip cihazları kullanmaktadırlar. Diğer yandan hastalar doktorunu seçerken, tecrübesine, eğitimine, akademik kariyerine, komplikasyon tecrübesine, iletişim kabiliyetine dikkat etmelidir. Doktorlar kadar tıbbi destek ekibi de çok önemlidir. İyi bir doktor mutlaka iyi bir tıbbi ekiple çalışmak ister. Lazer göz ameliyatı olmaya karar verdiyseniz, konusunda uzman hekimleri barındıran ve yeni teknolojilere yatırım yapmış hastaneleri tercih etmenizi öneririz.

TEKNOLOJİ FAKTÖRÜ

Lazer göz ameliyatlarında yüksek teknolojiye sahip hastanelerde ameliyat olan hastalar için risk faktörü daha düşük demektir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli veya akademik olarak yüksek eğitime sahip olursa olsun, doktorlar elindeki teknolojinin müsade ettiği kabiliyette ameliyat yaparlar. Kuşkusuz her doktor yeni teknolojiyi kullanmak ister ve bu yeni teknolojiyi kullanmak oldukça pahalı bir yatırım gerektirmektedir. Bu gelişmiş teknolojilere yatırım yapan hastaneler hastalarını düşünerek bu yatırımı yapmaktadır. Hasta sağlığı için yeni teknolojilere yatırım yapan hastanelerden ucuz lazer göz tedavileri sunması beklenmemelidir. Refraktif Excimer Lazer teknolojileri diğer tıp sektöründeki branşlara kıyasla çok daha yüksek yatırım gerektiren branşların başında yer almaktadır.

HASTANE FAKTÖRÜ

Özellikle lazer göz ameliyatları tıbbi kurallar gereği yarı steril ameliyathanelerde yapılmaktadır. Buna paralel olarak tam teşekküllü “multi disipline” hastanelerde bulunan enfeksiyon komiteleri sterilizasyon konusunda oldukça katı kurallar uygulamak zorundadır. Sonuçta bu kurallar tüm hastalara istisnasız uygulanmaktadır. Bu yüzden lazer göz ameliyatlarını tam teşekküllü bir hastanede olmak daha güvenli ve steril olduğundan hastalar tarafından tercih sebebidir. Ayrıca tam teşekküllü kurumsal hastaneler hastaları için bir güvence kaynağıdır. Bu nedenle Akıllı Lazer Göz Merkezleri “multi disipline” tam teşekküllü hastanelerde yer almaktadır.

NoTouch T-PRK Lazer Göz Ameliyatı ücretlendirmesi nasıl yapılır?

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatlaması

Lazer Göz Ameliyatları genelde iki göz yapılsada bazı durumlarda tek göz olarak verilebilir. Bunun sebebi bazı hastaların sadece bir gözü bozuk olabileceğinde tek göz içinde fiyatlama verilmektedir.

NoTouch T-PRK Lazer Göz Ameliyatı ücretlendirmesi merkezlerimizde her şey dahil olarak verilmektedir.

Merkezlerimizde NoTouch T-PRK Lazer Göz Ameliyatı olan hastalarımıza ücretlendirmeye dahil olarak verilen hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Lazer Göz Ameliyatı uygunluk tetkikleri (ücretsiz).
 • Ameliyat Muayenesi.
 • 1. ay kullanacakları 2 adet göz damlası ilaç.
 • Lazer Göz Ameliyatı sonrasında koruma amaçlı verilen gözlük.

Tüm ücretlendirme detayları için buraya tıklayabilirsiniz….

Detaylı Bilgilendirme

Ameliyat günü hemşiremiz ya da uzman personelimiz tarafından karşılanırsınız. Ameliyat öncesinde, neler yaşayacağınız size detaylı olarak anlatılır. Ameliyatı yapacak doktorumuz bütün sorularınızı cevaplayacaktır.

Ameliyat Muayenesi

Ameliyat için gerekli olan test ve tetkikleriniz tamamlanır. Gözünüzün 3 boyutlu haritası çıkartılır. Yapılan test ve tetkikleriniz sonucunda tedavinizin planlaması doktorunuz tarafından yapılır. Son olarak doktorunuz ameliyat sonrası nasıl göreceğinizi size gösterir.

Ameliyat Hazırlığı

Ameliyata başlamadan hemen önce gözünüze uyuşturucu damla damlatılır. Gözünüzün çevresi steril edilir. Göz kapaklarınızı kapatmamanız için özel bir aparat ile sabitlenir. Ameliyat süresince acı hissedilmez ama dokunulduğunu hissedersiniz.

Gözün Hazırlanması

Doktorunuz tek bir düğmeye basarak robotik lazeri gözünüze yönlendirir. Bu aşamadan sonra robotik lazer gözünüzü bularak, gözünüze kilitlenir ve lazer atışı yapılacak mesafeye kadar gözünüze yaklaşır. Gözünüze düzeltmek için lazer atılabilmesi için önce korneanızın üst kısmında yer alan epitel tabakasının lazer marifeti ile yok edilmesi gerekir. Bu lazer atışı yaklaşık her bir göz için 30 sn sürer. Sonrasında gözünüzün epitel tabakası tamamen yok edilmiş olur ve düzeltme yapılması için lazer atış işlemine geçilir.

Lazer Atışı

Robotik lazer gözünüze kilitlenir ve düzeltme işlemi için lazer atışına geçilir. Sonrasında robotik lazer gözünüzden ayrılarak yerine geri döner. Böylelikle Lazer atış işlemi tamamlanmış olur.

Ameliyatın Sonu

Lazer atış işlemi tamamlandıktan sonra doktorunuz gözünüzü yıkar ve koruma amaçlı yumuşak kontak lens yerleştirir. Son olarak ilaçlar gözünüze damlatılır ve ameliyatınız tamamlanmış olur. Sonrasında masadan kalkabilirsiniz.

İlk 3-4 Gün

Ameliyattan sonraki ilk saatten itibaren ve 3-4 gün boyunca orta veya yüksek şiddetli batma yada yanma hissi yaşayabilirsiniz. Görüşünüz 3-4 gün sonra düzelmeye başlar. Bu süre içinde kesinlikle gözünüze dokunmamanız ve size verilen göz damlalarınızı kullanmanız gerekir. Ameliyatın 3. veya 4. günü doktorunuz sizi muayene eder ve gözünüze yerleştirlen yumuşak kontak lensi çıkartır.

İlk 30 Gün

Doktorunuz veya uzmanlarımız ameliyattan sonra yapmanız gerekenleri detaylı bir şekilde anlatır. Gözlerinizi ovuşturmamanız ve göz damlalarınızı düzenli kullanmanız, ne zaman spor yapacağınız ne zaman duş alacağınız gibi tüm detaylar sizinle paylaşılır.

1. Ay Sonrası

Birinci ay sonunda mutlaka kontrol için gelmeniz gerekmektedir. Birinci ay muayenesi göz sağlığınız için çok önemlidir. Tüm test ve tetkikler tekrar yapılır. Gözlerinizin durumu değerlendirilir ve ameliyatın başarısı hakkında bilgi verilir. Altıncı aya kadar korneanızın iyileşme süreci devam eder. Ameliyatın varsa yan etkileri bu süre zarfında azalarak yok olacaktır. Tüm hastalarımızın her yıl mutlaka göz kontrollerini yaptırması önerilir.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA
Op. Dr. Alim Huseynov, Göz Doktoru, Our eye doctors, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız, eye surgeon, cornea expert, eye doctor
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Alim Huseynov

Eğitim Bilgileri:

İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Bakü de tamamladı. 2010 yılında Azerbaycan Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Göz hastalıkları ihtisasını önce Bakü Milli Oftalmoloji Merkezi Azerbaycan da tamamladı. Ayrıca 2014 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bursu almaya hak kazanarak, 2014-2018 yıllarında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim dalında Türkiyedeki uzmanlık denkliğini tamamladı ve 2018 yılına kadar üniversitede araştırma görevlisi ve göz hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca Dr. Huseynov Oküloplastik Cerrahi konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Son olarak 2019-2022 yılları arasında Özel LIV Hospital Ulus Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Özel LIV Hospital Ulus

Üyelikler, İştirak ettiği bilimsel araştırmalar:

 • Peroperatif gelişen koroid dekolmanı ve yönetimi.
 • Arka Polar Kataraktta Cerrahi Yaklaşım.
 • Iatrogenic retinal artery occlusion caused by cosmetic facial autologous fat filler injections.
 • Sigara Kullanımının Oküler Yüzey ve Kornea Sinirleri Üzerine Etkisi
 • Diskoid lupus eritematozus’lu hastada lupus koroidopatisi
 • Oküloplastik Cerrahi Yaklaşım
 • Endoftalmi ve erken parsplanavitrektomi ile tedavisi
 • Türk Oftalmoloji Derneği

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Cerrahisi
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Nörooftalmoloji
 • Retina Hastalıkları Tedavileri
 • Oküloplastik Cerrahi
 • Üveit Hastalıkları
 • Ektropiyon ve entropiyon cerrahisi – Göz kapağı şekil bozukluğu tedavileri
 • Enükleasyon ve Evisserasyon Protez Göz Cerrahisi

Yabancı dil:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Rusça
 • Azerice
Selçuk Tıp Fakültesi
Refraktif ve Oküloplastik Cerrahisi
12 Yıllık Tecrübe
>8.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli Lazer Göz Ameliyatından mutlaka kaçının…

Ucuz bir lazer göz ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir.

Lazer göz ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular, yeni teknolojilere sahip excimer lazer ve görüntüleme cihazları, Steril ortama sahip hastane, Tecrübeli konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır.

Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu yapılanların hiçbiri göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve yeni teknolojilerden ödün vermiyoruz.

Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunmaktayız. Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. Lazer Göz Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun hale getirmekteyiz.
Gözleriniz için mümkün olan en iyi lazer göz tedavisine kendimizi %100 adadığımızı bilmenizi isteriz.