Anasayfa » Keratokonus Hastalığı Cross-Linking Ameliyatı

Keratokonus Hastalığı Cross-Linking Ameliyatı

Bize Ulaşın
Contact Us

(Keratoconus) Keratokonus Hastalığı Cross-Linking Ameliyatı

(Keratoconus) Keratokonus Hastalığı

Keratoconus tedavileri, Cross-Linking, Cross-Linking Ameliyatı, Keratokonus tedavileri, Göz İçi Fakik ICL Lens ameliyatı, Katarakt Ameliyatı, Çapraz bağlama Ameliyatı

Keratokonus Hastalığı dışarıya doğru koni şeklinde gelişen kornea bulanık görmeye neden olur. Bu sebeple hastalık ışığa ve parlamaya karşı hassasiyet oluşturur. Hastalık genellikle her iki gözü de etkiler. Ancak sıklıkla bir gözü diğerinden daha fazla etkilemesi mümkündür. Genellikle 10 ila 25 yaş arasındaki kişileri etkilemeye başlar. Keratokonus 10 yıl veya daha uzun süre yavaş ilerleyen bir hastalıktır. Bu hastalığının gelişmesi genelde 35 yaşından sora yavaşlar ve durur.

Keratokonusun erken evrelerinde görme sorunları gözlük veya yumuşak kontakt lenslerle düzeltilmesi mümkündür. Daha sonra sert, geçirgen kontakt lensler veya skleral lensler gibi diğer lens türleri ile tedaviye devam etmeniz gerekecektir. Tedavi olmaz ve durumunuz ileri bir aşamaya ilerlerse kornea nakli olmanız mümkündür.

Tedavi Yöntemi

Çapraz bağlama yani Cross-Linking ameliyatı, Keratokonus ilerlemesini önlemek amacıyla korneanın biyomekanik stabilitesini arttırmak için yapılmaktadır.

Öncelikle Cross-Linking ameliyatında korneanın santralinde çapı yaklaşık 6-7 mm olacak şekilde en üst katmanı olan epitel solüsyon ile sıyrılır. Sonrasında göze %0.1 Riboflavin solüsyonunun (Riboflavin içerik olarak B vitamini olarak da bilinir) damlatılır. Akabinde doktorumuz tarafından gözün üzerine 370 nm dalga boyunda ultraviyole-A radyasyon ışığı belirli prosedüre uygun olarak uygulanır. Ultraviyole-A radyasyon ışığı Riboflavini aktive eder. Sonucunda kollajen fibrilleri, stromea arasındaki kollajen bağların oluşumuna ve ön stromeada yoğun bir iyileşme sürecine yol açar. Bu teknik korneanın santral kalınlığı 400 microndan daha ince olan hastalara uygulanmaz. Çünkü korneanız ince ise en iç tabakası olan endotelin de toksik reaksiyon riskine neden olma riski vardır.

Ayrıca 35 yaşından sonra ilerlemesi durmuş Keratokonus hastalarında koneanın durumuna ve göz yapısına göre önce Akıllı Lazer G

öz ameliyatı mümkündür. Sonrasında cross-linking ameliyatı yapılır. Bu nedenle hastanın göz kusurlarından kurtulması soz konusudur. Keratokonus Hastaları, merkezlerimizde Hassas Profilli Hasta Programı kapsamında değerlendirilir.

Göz yapısı nedeniyle lazer göz tedavileri uygulanamayan 35 yaşından büyük Keratokonus hastalarına Fakik göz içi ICL Lens bir alternatif olabilmektedir. Keratokonus gelişimi durmuş hastalarda ICL (Göz İçi) Fakik lensler etkili bir alternatif çözümdür. ICL (Göz İçi Lens) hakkında bilgi için tıklayınız.

Keratokonusun belirti ve semptomları hastalık ilerledikçe değişebilir.

Keratoconus tedavileri, Cross-Linking, Cross-Linking Ameliyatı, Keratokonus tedavileri, Göz İçi Fakik ICL Lens ameliyatı, Katarakt Ameliyatı, Çapraz bağlama Ameliyatı

 • Bulanık veya çarpık görme.
 • Gece sürüşünde sorunlara neden olabilecek parlak ışığa ve parlamaya karşı artan hassasiyet.
 • Gözlük reçetelerinde sık sık değişiklik ihtiyacı.
 • Ani kötüleşme veya görme bulanıklığı.
Ne zaman doktora görünmeli

Astigmatizma kaynaklı görme yeteneğiniz hızla kötüleşiyorsa, mutlaka hastanemizi arayarak göz doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. Hastanemizde Rutin göz muayeneleri sırasında özellikle keratokonus belirtileri analiz edilmekte ve riski belirlenmektedir.

Keratokonus hastası olup olmadığınızı merak ediyorsanız? Şimdi merkezlerimizi arayarak detaylı Keratokonus göz muayenesi için randevunuzu alabilirsiniz. Merkezlerimizin size neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızı yanıt almak için hasta koordinatörlerimize doğrudan arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz.

Faydalı bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz: Göz Doktorlarımız Kimler?, Presbiyopi LASIK (YAKIN) Lazer Göz Ameliyatı, No Touch T-PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, PRK Lazer Göz Ameliyatları Hakkında, Hassas Profilli Hasta Programı Hakkında.

 

Bize Ulaşın

En çok merak edilenler!

Neden Keratokonus Hastası Oldum?

Hastalığın Nedenleri

Nedeni tam olarak belirlenemese de tıbbi yapılan araştırmalarda hastalığın nedenleri arasında aşağıdaki faktörler etkilidir.

 • Aileden gelen genetik ve çevresel faktörleri.
 • Astım.
 • Egzama.
 • Alerji.
 • Yoğun gözleri ovuşturma.

gibi nedenlerden olduğu saptanmıştır. Keratokonuslu yaklaşık her 10 kişiden 1’inde bir ebeveyn faktörü vardır.

Keratokonus Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Keratokonus hastalığı farklı şiddet derecelerine sahiptir. Tipik olarak her iki gözü de etkiler. Erken Keratokonus ile ilişkili belirti ve semptomlar konusunda net bir fikir birliği olmamasına rağmen, iyi bilinen belirti ve semptomlara sahiptir. Sonuçta bu bulgular son teknolojiye sahip kornea tomografi cihazı ile tespit edilmesi mümkündür. Hastalığın erken evreleri genellikle subklinik veya form-fruste keratokonus olarak adlandırılır. Ancak bu iki terimin kullanımında birleştirilmiş kriterler yoktur. Subklinik keratokonus tipik olarak, normal kornea kum saati görüntüsündeki bulguları ve diğer gözde keratokonus bulunan topografik keratokonus belirtileri olan bir göze referans olacaktır.

Kimler Keratokonus Hastalığı Riski Taşır?

Risk faktörleri

Aşağıdaki faktörler Keratokonusun oluşmasındaki etkenlerden bazılarıdır:

 • Ailede Keratokonus öyküsü olması.
 • Gözlerini şiddetle ovmak.
 • Retinitis Pigmentosa.
 • Down sendromu.
 • Ehlers-Danlos sendromu.
 • Saman nezlesi ve astım gibi belirli koşullara sahip olmak.

Keratokonus Hastalığının Teşhisi nasıl konulur?

Keratokonus teşhisi için göz doktorumuz tıbbi ve aile geçmişinizi gözden geçirecek ve bir göz muayenesi yapacaktır. Korneanızın şekliyle ilgili daha fazla ayrıntı belirlemek için bir takım testler yapılır.

Keratokonus teşhisi için yapılan testler:
Göz kırılması testi

Bu testte göz doktorunuz görme problemlerini kontrol etmek için gözlerinizi ölçen özel ekipman kullanır. Hangi kombinasyonun size en keskin görüşü sağladığını belirlemenize yardımcı olması için, farklı mercekler içeren bir cihaza bakmanızı ister. Ayrıca gözlerinizi değerlendirmek için retinoskop kullanır.

Bio-mikroskop (Slit-Lamp) ile muayene.

Bu testte doktorunuz gözünüzün yüzeyine dikey bir ışık huzmesi yönlendirir ve gözünüzü görmek için düşük güçlü bir mikroskop kullanır. Korneanızın şeklini değerlendirir ve gözünüzdeki diğer olası sorunları inceler.

Keratometri Testi

Bu testte göz doktorunuz korneanıza bir ışık çemberi odaklar ve korneanızın temel şeklini belirlemek için yansımayı ölçer.

Bilgisayarlı kornea haritalaması

Kornea tomografisi ve kornea topografisi gibi özel fotoğrafik testler yapılacaktır. Böylelikle korneanızın ayrıntılı bir şekil haritasını oluşturmak için görüntüleri kayıt edilir. Kornea tomografisi ayrıca korneanızın kalınlığını da ölçer. Kornea tomografisi, Keratokonusun erken belirtilerini, Bio-Mikroskop ile muayene esnasında hastalık görülmeden önce tespit eder.

Keratokonus Hastalığının Komplikasyonları Nelerdir?

Hastalığın Komplikasyonları

Nadirende olsa bazı durumlarda korneanız hızla şişebilir buda ani görme azalmasına ve korneada yara oluşmasına neden olması mümkündür. Bu korneanızın iç astarının parçalanarak sıvının korneaya (hidrops) girmesine izin veren bir durumdan kaynaklanır. Şişlik genellikle kendi kendine geçer. Ancak görüşünüzü etkileyen bir izi bırakması mümkündür.

Özellikle gelişmiş Keratokonusta koninin en belirgin olduğu yerlerde korneanızın yaralanmasına neden olması mümkündür. Yaralı bir kornea, kötüleşen görme sorunlarına neden olur ve kornea nakli ameliyatı olmayı gerektiren durumlar ile karşılaşılır.

Kaç yaşında Cross-Linking Ameliyatı olabilirim?

Cross-Linking ameliyatı, hastanın yaşı kaç olursa olsun hastalığın ilerlemesini durdurmak veya yavaşlatmak için Doktorunuzun kararına göre her yaşta olması mümkündür.

Keratokonus hastasıyım Cross-Linking Ameliyatı olmalımıyım?

Keratokonus hastası iseniz ve hastalığın ilerlemesini durdurmak istiyorsanız Doktorunuzun tavsiyesine göre Cross-Linking Ameliyatı olmalısınız. Böylelikle göz numaralarınızın ilerlemesinin durması ve yavaşlaması sağlanacaktır.

Cross-Linking Ameliyatlarını Etkileyen Önemli Riskleri Faktörleri Nelerdir?

Cross-Linking Göz Ameliyatları göz kusurları tedavilerinde kullanılan minimal invaziv ameliyattır. Diğer göz ameliyatlarında olduğu gibi risk yüzdesi düşükte olsa bazı komplikasyonlar görülmesi bir ihtimaldir. Ayrıca hastaların da bu riskleri minimize etmek için üzerlerine düşeni yapmaları ve birtakım konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bu riskleri minimize etmek için dikkat edilmesi gereken konu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz.
 • Hasta Faktörü
 • Doktor Faktörü
 • Teknoloji Faktörü
 • Hastane Faktörü
Hasta Faktörü

Özellikle göz cerrahı için yanlış hasta seçimi en önemli risk faktörüdür. Yanlış hasta seçimi tüm göz ameliyatları için geçerlidir. Hastanın yaşı, tıbbi durumu, korneanın kalınlığı, göz topografisi (yapısı) Cross-Linking ameliyatına ve tekniğine uygun olmalıdır. Ayrıca korneanızın yapısı ve sağlığı Cross-Linking ameliyatlarında çok önemlidir.

Cross-Linking göz ameliyatları kimler için uygun değildir*
 • Bazı hastalıklara sahip olan hastalar için lazer göz ameliyatları önerilmez.
 • Korneasında leke ya da çatlaklık olan hastalara önerilmez.
 • Korneası çok incelmiş ileri evre keratokonus hastalarına önerilmez.
 • Aktif bir göz enfeksiyonunuz olmaması gerekir.
 • Gebeler ve emziren anneler için uygun değildir. Cross-Linking ameliyatı için gebelik ve emzirme sürecinin bitmesi beklenmelidir.
 • Herpes (göz uçuğu) geçirmemiş olmanız gerekir.

Bu tip hastalara cross-linking ameliyatları uygulanamamakta ve bu hastaların büyük bir kısmında kornea nakli gerekmektedir. Bu nedenle keratokonus hastalığında erken tanı ve erken müdahale son derece önemlidir.

Ucuz Cross-Linking ameliyatlarından neden kaçınınmak gerekir.

Ucuz bir Cross-Linking ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden, tıbbi bakım, steril koşullarından feragat etmek demektir. Dahada önemlisi risk almak demektir.

Cross-Linking ameliyatı olmak isteyen bir hastanın en çok dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Özellikle yeni teknolojilere sahip görüntüleme cihazları, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Doktor Faktörü

Ülkemizde göz hastalıkları uzmanı olan doktorlarımız dünya standartlarında eğitim almaktadır. Dünyada kullanılan gelişmiş teknolojilere sahip cihazları kullanmaktadırlar. Diğer yandan hastalar doktorunu seçerken, tecrübesine, eğitimine, akademik kariyerine, komplikasyon tecrübesine, iletişim kabiliyetine dikkat etmelidir. Doktorlar kadar tıbbi destek ekibi de çok önemlidir. İyi bir doktor mutlaka iyi bir tıbbi ekiple çalışmak ister. Cross-Linking ameliyatı olmaya karar verdiyseniz, konusunda uzman hekimleri barındıran ve yeni teknolojilere yatırım yapmış hastaneleri tercih etmenizi öneririz.

Teknoloji Faktörü

Cross-Linking ameliyatlarında yüksek teknolojiye sahip hastanelerde ameliyat olan hastalar için risk faktörü daha düşük demektir. Doktorunuz ne kadar tecrübeli veya akademik olarak yüksek eğitime sahip olursa olsun, doktorlar elindeki teknolojinin müsade ettiği kabiliyette ameliyat yaparlar. Kuşkusuz her doktor yeni teknolojiyi kullanmak ister ve bu yeni teknolojiyi kullanmak oldukça pahalı bir yatırım gerektirir. Bu gelişmiş teknolojilere yatırım yapan hastaneler hastalarını düşünerek bu yatırımı yapmaktadır. Hasta sağlığı için yeni teknolojilere yatırım yapan hastanelerden ucuz lazer göz tedavileri sunması beklenmemelidir. Refraktif tedavileri kapsayan teknolojileri diğer tıp sektöründeki branşlara kıyasla çok daha yüksek yatırım gerektiren branşların başında yer almaktadır.

Hastane Faktörü

Özellikle lazer göz ameliyatları tıbbi kurallar gereği yarı steril ameliyathanelerde yapılmaktadır. Buna paralel olarak tam teşekküllü “multi disipline” hastanelerde bulunan enfeksiyon komiteleri sterilizasyon konusunda oldukça katı kurallar uygulamak zorundadır. Sonuçta bu kurallar tüm hastalara istisnasız uygulanır. Bu yüzden lazer göz ameliyatlarını tam teşekküllü bir hastanede olmak daha güvenli ve steril olduğundan hastalar tarafından tercih sebebidir. Ayrıca tam teşekküllü kurumsal hastaneler hastaları için bir güvence kaynağıdır. Bu nedenle Akıllı Lazer Göz Merkezleri “multi disipline” tam teşekküllü hastanelerde yer almaktadır.

Keratokonus hastasıyım Lazer Göz Ameliyatı olabilirmiyim?

YÖNTEMLER

Eğer Keratokonus hastası iseniz ve 35 yaşına geldiyseniz, hatalığınızın durması veya yavaşlaması beklenen bir durumdur. Eğer doktorumuz Keratokonus hastalığınızın durduğunu tespit ederse ve gözünüz Akıllı Lazer Ameliyatı olmaya tıbben uygunsa Lazer Göz Ameliyatı olarak göz kusurlarınıdan kurtulabilmeniz mümkündür. 35 yaş öncesinde Cross-linking ameliyatı olmak size bir avantaj sağlacaktır. Çünkü numaranız ne kadar düşük olursa Lazer Ameliyatı için Kornea şartlarını sağlama şansınız artacaktır.

Özellikle Keratokonus hastaları 35 yaşından sonra lazer göz ameliyatı gözleri yapıları uygunsa mümkündür. Bu tip hastalara önce lazer göz ameliyatını yapılır. Sonrasında Cross-linking ameliyatı yapılarak Korneanın bağlarının ileriye yönelik son bir kez daha kuvvetlendirmesi sağlanması gerekir.

Ayrıca Keratokonus ilerlemesi durmuş hastalarımıza göz içi Fakik ICL göz içi lens uygulaması diğer alternatif bir çözümdür.

Hassas Profil Ne demek?

Keratokonus hastası olan, yüksek numaralı kontak lens veya gözlük kullanan veya 40 Yaşın üzerinde yakın sorunu olan hastalarımız standart dışı profil olup “Hassas Profilli Hasta” programında değerlendirilmektedir.

Hassas Profilli Hasta Olmayı Gerektiren Göz Kusuruları Nelerdir?

Hassas Profilli Hasta Olmayı Gerektiren Göz Kusuruları:
 • Miyop için göz numarası -6 ve/veya üzerinde olanlar.
 • Hipermetrop için göz numarası (+4) ve/veya üzerinde olanlar.
 • Astigmatizm için göz numarası (-/+4) ve/veya üzerinde olanlar.
 • Keratoconus Hastaları.
 • 40 Yaşın üzerinde Yakın, Uzak ve Astigmat kusuru olanlar.

Eğer göz numaranız yularıdaki değerlede ise Hassas Profilli Hasta Programına alınırsınız.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA
Op. Dr. Alim Huseynov, Göz Doktoru, Our eye doctors, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız, eye surgeon, cornea expert, eye doctor
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Alim Huseynov

Eğitim Bilgileri:

İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Bakü de tamamladı. 2010 yılında Azerbaycan Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Göz hastalıkları ihtisasını önce Bakü Milli Oftalmoloji Merkezi Azerbaycan da tamamladı. Ayrıca 2014 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bursu almaya hak kazanarak, 2014-2018 yıllarında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim dalında Türkiyedeki uzmanlık denkliğini tamamladı ve 2018 yılına kadar üniversitede araştırma görevlisi ve göz hastalıkları uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca Dr. Huseynov Oküloplastik Cerrahi konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Son olarak 2019-2022 yılları arasında Özel LIV Hospital Ulus Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Özel LIV Hospital Ulus

Üyelikler, İştirak ettiği bilimsel araştırmalar:

 • Peroperatif gelişen koroid dekolmanı ve yönetimi.
 • Arka Polar Kataraktta Cerrahi Yaklaşım.
 • Iatrogenic retinal artery occlusion caused by cosmetic facial autologous fat filler injections.
 • Sigara Kullanımının Oküler Yüzey ve Kornea Sinirleri Üzerine Etkisi
 • Diskoid lupus eritematozus’lu hastada lupus koroidopatisi
 • Oküloplastik Cerrahi Yaklaşım
 • Endoftalmi ve erken parsplanavitrektomi ile tedavisi
 • Türk Oftalmoloji Derneği

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Cerrahisi
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Nörooftalmoloji
 • Retina Hastalıkları Tedavileri
 • Oküloplastik Cerrahi
 • Üveit Hastalıkları
 • Ektropiyon ve entropiyon cerrahisi – Göz kapağı şekil bozukluğu tedavileri
 • Enükleasyon ve Evisserasyon Protez Göz Cerrahisi

Yabancı dil:

 • İngilizce
 • Almanca
 • Rusça
 • Azerice
Selçuk Tıp Fakültesi
Refraktif ve Oküloplastik Cerrahisi
12 Yıllık Tecrübe
>8.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli Keratokonus Cross-Linking Ameliyatından mutlaka kaçının…

Ucuz bir Keratoconus Cross-Linking ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir, ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir. Keratoconus Cross-Linking ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular; son teknoloji görüntüleme cihazlarına sahip, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.
Bu yapılanların hiçbiri Göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve son teknolojiden ödün vermiyoruz. Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunuyoruz.
Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. Cross-Linking Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun fiyatlı hale getiriyoruz ve sizin için en uygun olan, vadeli ödeme imkanı sunuyoruz.