Anasayfa » Katarakt Ameliyatları – Multifokal – Akıllı Mercek

Katarakt Ameliyatları – Multifokal – Akıllı Mercek

Bize Ulaşın
Contact Us

Multifokal Mercek ile Katarakt Ameliyatı

Multifokal Akıllı Mercek ile Katarakt Ameliyatları

Katarakt Ameliyatı, Katarakt Ameliyatları, Akıllı Lens, Akıllı Mercek, Akıllı Lens Ameliyatı, Akıllı Mercek AMeliyatı, Multifokal, Monofokal, Trifokal, Mercek Ameliyatı, Göz Ameliytaı, Katarakt Göz Ameliyatı, Fako Cerrahisi

Katarakt Ameliyatları esnasında gözün içerisine yerleştirilen yakını ve uzağı net bir şekilde görmenizi sağlayan proteze Multifokal – Akıllı Mercek denilmektedir. Multifokal Akıllı Mercekler, ametropiyi (miyopluk) ve yakını (Presbiyopi) düzelttiği için uzak ve yakın mesafeyi gözlüksüz bir şekilde net görmeniz mümkündür. Genelde çok boyutlu mercekler, Katarakt Hastası olan veya Lazer göz ameliyatı olamayacak kadar yüksek görme kusuru olan 50 yaş üstü hastalar için tercih edilmektedir.

Katarakta bağlı görüş kaybı nasıl yaşanır?

Özellikle Katarakt seviyesinin artması ile genelde 60 yaşından sonra her seviyede yaşa bağlı görme kaybı yaşanması ihtimal dahilindedir.  Bunun Katarakt probleminden kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin değilseniz, yine de lens değiştirme ameliyatı için uygun olabilirsiniz. Neticede bu işlem doğal lensinizin yapay bir lensle değiştirildiği bir operasyondur. Ameliyat öncesinde çok doğru ve dikkatli karar verilmesi gerekmektedir.

Seçilecek merceğin uygun olmayan gözlere takılması durumunda kalıcı olan yan etkileri olması ihtimal dahilindedir. Özellikle görme kalitesi düşüklüğü, ışık paralaması, gece göz kamaşması ve benzeri kalıcı riskleri ihtimal dahilindedir. Bilhassa Miyop Uzak kusuru olan hastaların şayet Katarakt hastası değilseler mercek değiştirme ameliyatını olmak istemeleri halinde çok dikkatli karar vermeleri gerekmektedir. Mercek değişiminde Monofokal, Trifokal veya Multifokal mercek takılan Hipermetrop kusuru olan hastalar bu tedaviden daha fazla memnun kaldıkları tıbbi bir gerçektir. Doktorlarımız tarafından yapılacak muayeneneniz sonucunda size en doğru bilgileri vereceğiniden emin olabilirsiniz.

Katarakt Ameliyatı nispeten kolay bir tedavidir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile Katarakt cerrahisinde Fako teknolojisi kullanılmaktadır. Özellikle Göz cerrahlarımız zengin deneyime sahip oldukları ve yeni teknolojileri kullandıkları için hastalarımızın güvenle ameliyat olmaktadır. Bu konuda oldukça tecrübeli ve uzman göz cerrahlarımız sizlere doğru kararı vermeniz için net bilgileri verecektir. Mercek değiştirme ameliyatları oldukça güvenlidir ve kliniklerimizde yapılan yaygın bir cerrahi işlemdir.

Katarakt Ameliyatlarında mercek seçimi neden önemlidir?

Katarakt Ameliyatlarında aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı mercek üreticisi bulunmaktadır. Özellikle merkezlerimizde tüm mercek üreticilerinin özellikleri araştırılarak ve hasta için en uygun olanı seçilerek karar verilmektedir. Bir merceğin üreticisinin ülkesi yani menşeinin ne olduğuna göre karar verilmez. Mercek seçiminde önemli olan ölçümler sonucunda gözünüze en uygun olanının tespit etmektir. Hastalarımız için en uygun mercekler alternatif olarak sunulur ve hastalarımız için üreticisinden temin edilmektedir.

Doğal olarak kime güveneceğinize karar vermek sizin için zor gibi görünsede en önemli konu, kararınızı vermek için zaman ayırıp seçeneklerinizi iyice araştırmaktır. Tecrübeli ve uzman cerrahlarımızla sizler için gözünüze en uygun merceğin secimi için doğru kararı vereceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle hastalarımıza şeffaf ve net maliyetler sunabilmek için merkezlerimizde mercek satılmaz. Size en uygun mercek hangisi ise almanız sağlanmaktadır.

Monofokal IOL mercekler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Trifokal IOL mercekler hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

ICL Göz İçi Fakik Lens ameliyatları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Katarakt Ameliyatı olup olamayacağınızı merak ediyorsanız? Şimdi Merkezlerimizden Katarakt konsültasyonu için randevunuzu alabilirsiniz. Eğer mercek değişimi sizin için uygun değil ise uzmanlarımız size alternatif çözümler sunacaktır. Merkezlerimizin size neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızı yanıt almak için hasta koordinatörlerimize doğrudan arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz.

Bize Ulaşın

Katarakt ameliyatları ile ilgili en çok merak edilenler!

Kaç yaşında Katarakt Ameliyatı olabilirim?

Katarakt Ameliyatı normal şartlarda 50 yaşını geçmiş ve göz yapısı uygun olan hastalara uygulanır. Özellikle Katarakt hastası olmanız ve görüşünüzün zayıflaması katarakt ameliyatınızın zamanını belirler. Herkes Katarakt hastası olacak diye bir kural yoktur. Bilhassa Katarakt başlangıcı demek katarak hastası olduğunuz anlamına gelmez. Eğer Katarakt seviyeniz net görmenizi engellemiyorsa ameliyat olmak için acele etmenize gerek yoktur. Çünkü hiçbir protez mercek ismi ne olursa olsun sizin doğal merceğinizin yerini tutmayacaktır. Doktorunuz size en doğru bilgiyi verecektir.

Kimler Katarakt Ameliyatı Olabilir?

Katarakt Ameliyatı kataraktı gelişen ve 6/10 görüşün altında gözlükle bile görmesine engel olan hastalara önerilir. Katarakt bir hastalıktır ve bulanık görmeye neden olur. Bu problem normal hayattaki aktivitelerinizi yapmanızı zorlaştırıyorsa, doktorunuz ameliyatı önerebilir.

Çoğu durumda ameliyatı olmayı beklemek gözünüze zarar vermez. Bu nedenle seçeneklerinizi değerlendirmek için zamanınız olacaktır. Katarakt başlangıcı demek katarakt hastası olduğunuz anlamına gelmez. Görüşünüz hala oldukça iyiyse eğer uzun yıllar katarakt ameliyatına ihtiyacınız olmayacak demektir.

Katarakt Ameliyatı olduktan sonra ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

Özellikle Katarakt Ameliyatından sonra, görüşünüzün birkaç gün içinde düzelmesi beklenir. Gözünüz iyileşmeye başlayıp normale döndükçe görüşünüz netleşemeye başlayacaktır.

Bilhassa yeni bir mercekten baktığınız için ameliyattan sonra renkler ve ortam daha parlak görünecektir. Ameliyattan sonra birkaç gün kaşıntı ve hafif rahatsızlık hissetmeniz normaldir. Gözlerinizi ovalamaktan veya bastırmaktan kaçınmanız gerekir. Özellikle doktorunuz ameliyat günü göz bandı veya koruyucu gözlük takmanızı isteyecektir. Ameliyattan birkaç gün sonra doktorunuz göz bandını çıkartacaktır.  Doktorunuz ameliyat sonrasında bazı risklere karşı göz damlası veya başka ilaçlar verecektir. Neticede birkaç gün sonra, rahatsızlığın çoğu geçecektir. Genellikle tam iyileşme sekiz hafta içinde gerçekleşir.

Katarakt Ameliyatında Gözüme Takılacak Merceği En İyi Nasıl Seçebilirim?

Doğru Mercek Seçimi

Her hasta için gerçek kişisel hizmet sunmaktayız. Özellikle her hasta için mümkün olan en iyi sonucu hedeflemek için son teknolojiyi ve cerrahi uzmanlığımızı kullanmaktayız.  Katarakt Ameliyatı olmak isteyen hastalar Akıllı Lazer Göz Merkezlerinin uzman cerrahlarına tam erişime sahiptir. Bilhassa tedavinizi planlamak ve sahip olduğunuz endişeleri gidermek üzere göz cerrahlarımızla ameliyat öncesi buluşmanız mümkündür. Akabinde göz cerrahlarımızın gerekli gördüğü şekilde ameliyat sonrası kontroller için planalamalar yapacaktır.

Özellikle gözleriniz için en uygun lenslerin seçiminde Akıllı Lazer Göz Merkezlerinden danışmanlık alabilirisiniz. Merkezlerimizde temin edilebilecek tüm Göz içi Lens yelpazesi sunulur. Mümkün olan en iyi refraktif sonucu elde etmek için gerekli uzmanlığa ve tecrübeye göz cerrahlarımız sahiptir.

Akıllı Lazer Göz Merkezlerimizde Katarakt Ameliyatı Olmanın Faydaları Nedir?

Akıllı Lazer Göz Merkezlerimizde Katarakt Ameliyatı Olmanın Faydaları

Özellikle Devlet Hastanelerinde, günlük aktivitelerinizin artık mümkün olmadığı bir noktaya kadar görme bozukluğu olan kişilere katarakt ameliyatı sağlanmaktadır. Asgaride görme kalitesi 5/10 ve altında olan hastalara sadece Monofokal yani uzak mercek ile Katarakt Ameliyatı devlet tarafından karşılanmaktadır. Sonucunda Monofokal Merkcek taktıran hastalar yakın okuma mesafesini minmum 2.5 derece yakın gözlük ile görmeleri mümkündür.

Bilhassa size iyi bir ameliyat ve tedavi konforunu sağlayacak iyi bir devlet hastanesi bulmanız zaman alacaktır. Ayrıca konsültasyon ve ameliyat için bekleme süresi sizin için uzun olabilir. Bu nedenle hastanelerimizde Katarakt Ameliyatı olmayı tercih etmek sizin için daha konforlu olacaktır.

Bunun yanı sıra, uzun süreli görme kaybı, çoğu zaman yaşam kalitenizi büyük ölçüde azaltacaktır. Çünkü Katarakt probleminden muzdarip birçok insan araba kullanmak, okumak ve televizyon izlemek gibi normal günlük aktivitelerinde çok sıkıntı çekmektedir. Katarakt Ameliyatınızı hastanelerimizde olmayı seçerek, birkaç gün içerisinde görüşünüzü geri kazanabilirsiniz. Sonrasında hayata bir kez daha dolu dolu yaşamaya başlamanız mümkün olacaktır.

Katarakt Ameliyatı olup olamayacağınızı merak ediyorsanız. Şimdi hastanemizi arayarak tetkik için lütfen randevu alınız. Konsültasyon için randevu alarak tedaviler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Diğer birçok hastane/klinikle kıyaslandığında, uzman personel kalitemiz çok yüksektir. Katarakt Ameliyatı öncesi ve sonrası randevularınız beklediğinizden daha uzun sürmesi mümkündür. Ancak bunun nedeni, kendinizi güvende ve rahat hissetmeniz için gereken her türlü testin eksiksiz yapılmasıdır. Hastalarımızın büyük çoğunluğunun Katarakt cerrahisi konusunda gergin olacağının farkındayız ve bu kaygıyı yönetmede uzmanız.

İsteğe bağlı hastanenizde Katarakt Ameliyatı olabilir miyim?

Katarakt Ameliyatı olup olmayacağınızdan emin değilseniz, merkezlerimize başvurarak gözlerinizin durumunuzdan emin olmanız mümkündür. Özellikle var olan göz sorunlarınız, genel sağlık koşulları veya görme gereksinimleri dahil çeşitli faktörler uygunluğunuzu etkilemektedir. Önce prosedür için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlememize yardımcı olacak bir takım göz testler yapılmalıdır.

Akıllı Lens veya Mercek Nedir?

Akıllı Lens Nedir?

Türkiyede “Akıllı Lens/Mercek” terimi kullanılarak iyi bir yakın ve uzak görüş için mercek değişiminin tavsiye edildiğini görebilirsiniz. Özellikle belirtmek isterizki gözünüze takılacak olan merceğin “Akıllı” olması söz konusu değildir. Bu terim Katarakt Ameliyatı yerine kullanılan bir takma isimdir. Göze takılan merceklerin isimleri tıbben Monofokal, Multifokal veya Trifokal dir. Ve bu prosedürün tıp literatüründe karşılığıda Katarakt Ameliyatıdır. Bir başka değişle “Akıllı Lens veya Mercek” ameliyatı olmuşsanız tıbben katarakt ameliyatı olduğunuz anlamına gelmektedir.

Katarakt Belirtileri ve Risk Faktörleri Nelerdir?

Katarakt Belirtileri

Katarakt ağrıya neden olmaz, ancak görmeyi engeller.

Belirtiler şunları içerir:

 • Bulanık görme veya bulanık veya puslu görünen görme.
 • Gece sürüş zorluğu.
 • Parlak ışığa duyarlılık.
 • Tek gözde çift görme.
 • Renklerin donuk göründüğü veya sarı bir renk tonuna sahip olduğu azalmış renk görüşü.
Katarakt için Risk Faktörleri

Bu problem genellikle yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olarak kabul edilmektedir. Ulusal Göz Enstitüsü’ne göre, 75 yaşına kadar Amerikalıların yaklaşık %50’sini etkileyecektir. Herkes katarakt geliştirebilirken, aşağıdaki risk faktörleri katarakt olma şansınızı arttırması mümkündür.

 • Diyabet.
 • Sigara içmek.
 • Göz yaralanmalarının geçmişi.
 • Aşırı alkol kullanımı.
 • UV ışığına veya güneş ışığına sık maruz kalma.
 • Oral steroidler gibi belirli ilaçların düzenli kullanımı.

Katarakt önlenemez, ancak sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak ve gözlerinizi ultraviyole ışığından korumak riskinizi azaltması mümkündür.

Katarakt Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl?

Katarakt Ameliyatı Sonrası İyileşme

Genellikle Katarakt Ameliyatları enfeksiyon riski oluşmaması için gözler tek tek 3-4 gün ara verilerek yapılır. Ortalama ameliyat her bir göz için 30-45 dakika arasında sürecektir. Genelde operasyon lokal anestezik damla kullanılarak yapılır. Nadirende olsa bazen ihtiyaca veya tercihe göre genel anestezi altında da yapılmaktadır. Prosedür tamamlandıktan sonrasıda dinlenme odamızda biraz zaman geçireceksiniz. Göz cerrahımız gözlerinizi kontrol edecek ve ardından aynı gün evinize gideceksiniz. İşlem sonrasında hafif bir rahatsızlık veya kaşıntı hissedebilirsiniz ancak gözlerinizi ovuşturmamanız veya dokunmamanız çok önemlidir.

Hastalar genellikle ameliyattan sonraki 48 saat içinde araba kullanmak da dahil olmak üzere normal aktivitelerine devam etmeleri mümkündür. Ameliyattan sonraki saatlerde ve ameliyattan sonraki günlerde siz uyurken gözünüzü korumak için size koruma gözlüğü verilecektir. Ayrıca enfeksiyonu önlemek ve baskıyı azaltmak için size göz damlası reçete edilecektir. Size ameliyat sonrası talimatlar verilecek ve bir takip randevusu planlanacaktır. Sorunsuz bir iyileşme sağlamak için doktorunuzun tüm talimatlarına uymanız önemlidir.

Özel Sağlık Sigortam Katarakt Ameliyatımı Karşılar mı?

Çoğu özel sağlık sigortası planı, Katarakt Ameliyatı teminat şartlarını içermektedir. Merkezlerimizde çoğu Özel Sağlık Sigorta şirketleri ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Katarakt ameliyatı için özel sağlık sigortası poliçenizi incelemenizi veya sigorta şirketizin temsilcisi ile görüşerek daha fazla bilgi edinmezi tavsiye ederiz.

Katarakt Ameliyatları Güvenlimidir? Ameliyat sonrası Riskler Nelerdir?

Katarakt Ameliyatları herhangi bir cerrahi işlem gibi bir takım riskleri vardır. Ancak Katarakt Ameliyatı %99’un üzerinde bir başarı oranıyla güvenli ve en sık uygulanan ameliyatlar arasındadır.

Nadir olmakla birlikte, katarakt ameliyatının potansiyel riskleri veya komplikasyonları arasında:

 • Göz enfeksiyonları.
 • İltihaplanma,
 • Ağrı.
 • Görme kaybı veya şişme

gibi risklerin görülmesi mümkündür.

Katarakt Hastalığı Tekrarlar mı?

Hayır, Katarakt tekrarlamaz. Bununla birlikte, bazı hastalarda katarakt ameliyatından sonra zaman içerisinde arka kapsül opaklaşması “Posterior capsule opacification (PCO)” adı verilen bir durumla karşılaşılma ihtimali vardır. Arka kapsül opaklaşması bulanık görmeye neden olabilir. Ancak basit bir prosedür ile temizlenerek başarıyla tedavi edilmesi mümkündür.

Tecrübeli ve Deneyimli Göz Cerrahlarımız

Op. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu, Our eye doctors, Göz Doktoru, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Nihat Ofluoğlu

Eğitim Bilgileri:
İlkokulu Trabzon’da bitiren Dr. Ofluoglu. Ortaokul ve Liseyi ise İstanbul’da tamamladı. Sonrasında 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Akabinde Göz hastalıkları ihtisasını Avusturya bulunan Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarı ile tamamladı. Ayrıca Türkiyedeki uzmanlık denkliğini ayrıca İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden almıştır. Göz hastalıkları uzmanı olarak 1997-2014 yılları arasında Taksim Alman Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır.

İş Deneyimleri:

 • Alman Hastanesi
 • Galata Tıp Akademisi

Sertifikalar, Üyelikler, Bilimsel Yayınlar:

 • Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Scı&Sscı&Arts And Humanities)
 • Die Endeskopie Der Ablritenden Traenenwege. Akuchar,P.Novak,
 • Ofluoğlu F.J:Steinkogler. Spektrum Der Augenheikunde (1985)
 • Volumersatz Der Orbita Mit Bioplastique. F.J. Steinkogler , A. Kuchar,
 • Novak, A.Ofluoğlu Spektrum Der Augenheikunde
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Eoropean Society Of Cataract And Refractive Surgeons
 • American Sociefty Of Cataract And Refractive Surgey

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Rekraktif Lazer Göz Ameliyatları: iLASIK (Femto Lasik), LASIK, LASEK, Trans Epitelial PRK (NO TOUCH) ve SMILE
 • Katarak Cerrahisi (Akıllı Lens Ameliyatları)
 • Keratoconus Tedavileri – Cross-Linking Ameliyatları
 • Pterjiyum – Göz eti (Kuş Kanadı) Ameliyatları-
 • Göz Kuruluğu Hastalığı ve Tedavileri
 • Şaşılık Tedavileri
 • Glaucoma- Glokom Göz Tansiyonu Tedavileri
 • Diyabetik Retinopati – Şekere Bağlı Göz Hastalıkları Tedavileri
 • Makula Dejenerasyonu Sarı Nokta Hastalığı Tedavileri
Yabancı dil:
 • İngilizce
 • Almanca
Viyana Tıp Fakültesi
Refraktif ve Katarak Cerrahisi
35 Yıllık Tecrübe
>35.000 Ameliyat
DAHA FAZLA
Prof. Dr. Fevzi Şentürk, Göz Doktoru, Retina uzmanı, Our eye doctors, göz Doktorlarımız, Göz cerrahlarımız
Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof.Dr. Fevzi Şentürk

Eğitim Bilgileri:

İlk, orta ve lise eğitimini Ankarada tamamladı. Sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1994 yılında derece ile mezun olan Fevzi Şentürk, Göz Hastalıkları Uzmanlık eğitimini 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden aldı. Özellikle Fevzi Şentürk, İstanbul Retina Enstitüsünde Retina Fellowship görevini tamamlamış ve yine bu kurumda Doçent ünvanını kazanmıştır. İstanbul Medipol Üniversitesinde Profesör ünvanını alarak halen Akademik kariyerine devam ettirmektedir. Bilhassa bilimsel ve klinik çalışmalarını retina hastalıkları, vitreoretinal cerrahi ve katarakt cerrahisi üzerine yoğunlaşmıştır.

Ödülleri, İştirak ettiği bilimsel araştırmalar ve Yayınları:

 • Retinal kapiller hemanjiom: AB interno cerrahi eksizyonu, 43. Ulusal Kongre Ödülleri, En İyi Video Birincilik Ödülü,2009
 • Kronik santral seröz korioretinopatisinde indosiyanin yeşili anjiografi rehberliğinde fotodinamik tedavi, Türk Oftalmoloji Gazetesi, En İyi Yayın Üçüncülük Ödülü, 2000
 • Retinal kapiller hemanjiom: AB interno cerrahi eksizyonu, 43. Ulusal Kongre Ödülleri, En İyi Video Birincilik Ödülü,2009
 • Kronik santral seröz korioretinopatisinde indosiyanin yeşili anjiografi rehberliğinde fotodinamik tedavi, Türk Oftalmoloji Gazetesi, En İyi Yayın Üçüncülük Ödülü, 2000
 • Vitreoretinal Cerrahi Teknikleri, İkinci Baskı, Hayat Tıp Kitapçılık, 2008
 • Göz Hastalıkları ve Anti-VEGF Tedavi 2010.
 • Oküler Elektrofizyoloji (TOD Eğitim Yayınları No 13) VEP’in anlamı, ISCEV standartlarında VEP kaydı ve parametreleri., 2011
 • Klinik Göz Atlası (Oxford Atlases in Ophthalmology), 2012
 • Göz Hastalıklarında Görüntüleme, Mikroperimetri, 2013
 • Oküler Elektrofizyoloji (TOD Eğitim Yayınları 1.Basım), Multifokal Elektroretinogram Kaydı ve Değerlendirilmesi, 2022.
 • Güncel Vitreoretinal Cerrahi (TOD Eğitim Yayınları), Retina ve Vitreusun Cerrahi Anatomisi, 2022.
 • Türk Tabipler Birliği
 • Türk Oftalmoloji Derneği
 • Türki Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği
 • International Society for Clinical Electrophysiology of Vision (ISCEV)

Uzmanlaştığı Tedaviler ve Ameliyatlar:

 • Sarı Nokta Hastalığı ve Tedavileri
 • Retina Dekolmanı Tedavileri
 • Şeker ve Hipertansiyona Bağlı Retina Kanamaları ve Tedavileri
 • Gece Körlüğü (Tavuk Karası) Tedavileri
 • Santral Seröz Korioretinopati
 • Retina Damar Tıkanıklıkları
 • Epirentinal Mebran
 • Makula Deliği
 • Glokom göz Tansiyonu
 • Nörooftalmolojik Hastalıklar
 • Vitrektomi-Retina Ameliyatı
 • Göz İçi (İntravitreal) Enjeksiyon Tedavileri
 • Argon Lazer Fotokoagülasyon Tedavisi
 • Fotodinamik Tedaviler

Yabancı dil:

 • İngilizce
Ankara Tıp Fakültesi
Retina Hastalıkları
28 Yıllık Tecrübe
>25.000 Ameliyat
DAHA FAZLA

Düşük maliyetli Katarakt Ameliyatından mutlaka kaçının…

Ucuz bir katarakt ameliyatının sizin için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Ucuza bir televizyon satın alıyorsanız bu iyi olabilir, ancak görme kabiliyetiniz ile kumar oynamaya değmez. Ama bilinizki ucuz göz ameliyatı olmak demek, teknolojiden, hekim kalitesinden ve tıbbi bakım ve steril koşullarından feragat etmek ve en önemlisi risk almak demektir. Katarakt ameliyatı olmak isteyen bir hastanın üzerine düşen ve en çok dikkat etmesi gereken konular; son teknolojiye katarakt cerrahisi ve görüntüleme cihazlarına sahip, steril ortama sahip hastane ve tecrübeli, konusuna hakim doktor ve klinik ekibi seçmek olmalıdır. Tüm hastalarımıza sadece iki gözü olduğunu ve en önemli ve en hassas duyu organının gözleri olduğunu hatırlatmak isteriz.
Bu yapılanların hiçbiri Göz sağlığınızdan daha önemli değil ve biz kaliteden ve son teknolojiden ödün vermiyoruz. Fiyatlarımızı gayet anlaşılabilir, adil ve uygun olarak sizlere sunuyoruz.
Ücretlendirmemizde gizli maliyet yoktur. Katarakt Ameliyatını sizler için karşılanabilir ve uygun fiyatlı hale getiriyoruz ve sizin için en uygun olan, vadeli ödeme imkanı sunuyoruz.